Muhu volikogu esimeheks saab kooliõpetaja Tiina Saar

Ehkki Muhu vallavolikogu valis lapsepuhkusele jäänud Kadri Tüüri asemele uue volikogu esimehe juba 17. augustil, pole Muhu vallal seaduse silmis volikogu esimeest siiani.

Salajase hääletuse tulemusel volikogu esimeheks valitud Muhu põhikooli õpetaja Tiina Saar ei ole seni volikogu esimees, kui volikogu pole teda ametisse kinnitanud.

Muhu vallavolikogu aseesimehe Neeme Oidekivi sõnul tekkis probleem sellest, et Muhu valla uus põhimäärus ei näe ette olukorda, kus volikogu esimees valimistevahelisel ajal vahetub.

Esimehe valimine viidi läbi Muhu valla põhimääruse alusel, mille kohaselt korraldab volikogu esimehe valimise valla valimiskomisjon. Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse (KOKS) kohaselt on see volikogu pädevus.

„Hääletamine toimus nii nagu peab, aga nüüd peab volikogu hääletamise tulemuse ka kinnitama,“ rääkis Oidekivi. „Otsus peab olema volikogu otsus, aga mitte valmimiskomisjoni protokoll.“

Muhu vallavolikogu kinnitab Tiina Saare volikogu esimeheks 21. septembril toimuval istungil. Samas tehakse ka parandus valla põhimäärusesse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)