Muhu vald arendab vanurite abistamiseks koduteenust

Muhu vallavolikogu tahab kehtestada koduteenuse osutamise korra, mille alusel arendada välja tugisüsteem kodus elavate vanade inimeste abistamiseks.

Muhu sotsiaalkeskuse juhataja kt Aino Rummeli sõnul on vajadus vanade inimeste kodus hooldamise järele olnud päevakorras pikka aega. Muhus leidub palju eakaid, kes ei soovi elada vanadekodus ja kelle lähedased ei saa neid piisavalt tihti vaatamas käia. „See on võimalus erinevatel põhjustel üksi jäänud eakal inimesel võimalikult kaua temale harjumuspärases keskkonnas elada,“ lausus Rummel.

Kasutades ära riigi eelarves teenuse osutamiseks ette nähtud vahendeid, alustas Muhu vallas 2. juulist 0,5 kohaga tööd sotsiaalhooldaja Aili Õige, kes lõpetas eelnevalt ametikoolis sotsiaalhoolduse eriala. Lühikese aja jooksul on sotsiaalhooldajal tekkinud juba neli lepingulist klienti, kes vajavad abi.

Peatselt on lisandumas veel kaks. Kõige tavapärasemad toimingud on poest toidu ja apteegist ravimite toomine, perearstil käimise ja pesu pesemise organiseerimine, asjaajamine, koristamine ja suhtlemine. Kord nädalas pakutav teenus maksab vanurile 150 krooni kuus.

Samuti on sotsiaalhooldaja ülesandeks Muhu valla eakate juubilaride õnnitlemine kodus, abivahendite ja mähkmetega varustamine ning abivajajate linna eriarstile sõidutamine.

Aino Rummeli sõnul oleks sotsiaalhooldajal rakendust rohkemgi, kuid paraku seab oma piirid raha. Kuna abivajajad elavad reeglina keskusest kaugel, siis oleks sotsiaalhooldajale hädavajalik ametiauto, rääkis Rummel. Paraku tuleb sel aastal kõik sõidud klapitada ilmselt ühe autoga, mis on üsna keeruline.

Praeguseks on tööleping sotsiaalhooldajaga sõlmitud aasta lõpuni, kuid Aino Rummel avaldas lootust, et järgmise aasta eelarve näeb sotsiaalhooldaja jaoks ette juba täiskohta.

Rummel märkis, et üks hooldaja on võimeline hooldama kuni kümmet inimest. „Praegu pole me veel teenust usinasti välja reklaaminud, aga olemasolevad kliendid saime igasuguse reklaamita.“

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)