Linnavalitsus kavandab 45 miljoni krooni suurust laenu

Linnavalitsus kavandab 45 miljoni krooni suurust laenu

 

Lähiajal kavatseb Kuressaare linnavalitsus kuulutada välja rahvusvahelise hanke 45 miljoni krooni suuruse laenu võtmiseks. Sellest 16 miljonit võetakse veel käesoleval aastal, 29 miljonit krooni aga järgmisel aastal.

Linnavalitsuse rahandusnõunik Mai Takkis ütles Oma Saarele, et laenuhanke kõik dokumendid on juba koostatud ja ootavad linnavolikogu nõusolekut 29 miljoni krooni suuruse laenu võtmiseks järgmisel aastal.
„Käesoleva aasta investeeringute katteks mõeldud 16 miljoni krooni suuruse laenu võtmiseks on volikogu oma loa juba andnud,“ rääkis Takkis.

„Kuna me aga otsustasime, et pole mõtet kaks aastat järjestikku laenuhanget korraldada, siis peame linnavolikogult saama heakskiidu ka 29 miljoni krooni suuruse laenu võtmiseks, mis läheb juba järgmise aasta investeeringute katteks.“

Kui linnavolikogu oma 27. septembri istungil eeloleva aasta laenu suuruse heaks kiidab, siis kuulutatakse laenuhanke konkurss välja juba oktoobrikuu alguses.

„Kuna tegemist on rahvusvahelise hankega, siis võivad osaleda ka välispangad. Seda loomulikult juhul, kui nad meie tagasihoidlikust 45 miljoni krooni suurusest laenuvõtust huvitatud on,“ märkis linnavalitsuse rahandusnõunik, lisades, et laenuhanke võitjaks osutub see finantsasutus, kes teeb madalaima intressimääraga pakkumise. „Laenuhanke puhul on intressimäär kõige olulisem kriteerium, kuid mitte ainuke,“ täpsustas Takkis.
Küsimusele, milleks kavatseb linnavalitsus laenuraha järgmisel aastal kasutada, vastas Mai Takkis, et 29 miljonist kroonist läheb ligi pool, s.o 14,8 miljonit Kuressaare 2. lasteaia remondiga seotud kohustuste täitmiseks. „Tegelikult on volikogu need kohustused juba varasemalt heaks kiitnud,“ märkis ta. „Ülejäänud investeeringud on aga ettevalmistamisel.“

Kohustuste lubatud piirmäär lähedal

Vastavalt valla- ja linnaeelarve seadusele ei või kohaliku omavalitsuse rahalised kohustused (tagasimaksmata laenud, kapitalirent, emiteeritud võlakirjad tähtajaks tasumata arved jms) ületada 60% omavalitsuse kavandatud eelarvetuludest, millest on maha võetud riigieelarvest tehtavad sihtotstarbelised eraldised.

Takkis ütles, et 2006. aasta lõpus oli Kuressaare linna rahaliste kohustuste koorem 47% eelarvetuludest, kuid käesoleva aasta lõpus, pärast seda, kui on võetud ka 16 miljoni krooni suurune laen, tõuseb see 56 protsendile. „2008. aasta lõpuks prognoosime aga, et linna rahaliste kohustuste koormus kahaneb 48 protsendile eelarvetuludest tänu kohustuste tasumisele ning eelarvetulude eeldatavale kasvule,“ lausus Takkis.

Tänavu on Kuressaare linna puhastatud tulubaas (riigieelarvest tehtavate ja muude sihtotstarbeliste eraldisteta) eelarve järgi veidi vähem kui 205 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)