Juhtkiri:Koos klassiga suitsupriiks (1)

Juhtkiri:Koos klassiga suitsupriiks

 

Arvatavasti on igas koolis õpilasi, kes vahetunni ajal salaja suitsu tegemas käivad, sest reeglina on õpilastel suitsetamine keelatud.

Kui varem oli riskiks õpetajale vahelejäämine ja käitumishinde alandamine, siis nüüd võetakse koolilaste suitsetamist juba paratamatusena ning on asutud võitlusse teiste vahendite abil.

Näiteks on klassidel võimalus osaleda üle-eestilises projektis „Suitsuprii klass” ning saada auhindugi, oodatud on osalejad alates 4. klassist.

Pilt 10-aastastest ahelsuitsetajatest on mõtlemapanev. Teades, et suitsetamine on üheks südame- ja vereringehaiguste põhjustajaks ning Tervise Arengu Instituudi andmetel on Eesti just nendesse haigustesse suremuselt juhtpositsioonil nii Euroopas kui kogu maailmas, on nukker vaadata, kuidas lapsed ja noored rikuvad oma tervist ja lühendavad eluiga.

Muidugi oleks kena, kui piisaks vaid vanemate/õpetajate moraalilugemisest või ehmatavast eeskujust. Kui aga tuleb õpilasi meelitada konkursside ja auhindade loosimisega, olgu siis pealegi. Eesmärk pühitseb abinõu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)