Ajakirjanik Anvar Samost soovitas Toomas Kasemaal maavanema kohalt lahkuda (13)

Ajakirjanik Anvar Samost soovitas Toomas Kasemaal maavanema kohalt lahkuda

 

Möödunud pühapäeval pidas poliitikavaatleja Anvar Samost (fotol) Raadio 2 saate „Olukorrast riigis“ lõpuosas Saare maavanema Toomas Kasemaa kohta mitme kuradi saatel monoloogi, mille esmaspäeval vahendas ka Eesti Ekspressi ajaveeb.

Samost viitas, et koos ajakirjanik Kalle Muuliga on nad oma saates päris mitmel korral rääkinud sellest, missugune arusaamatu institutsioon eksisteerib Eesti riigis maavanemate näol ja kuidas on see institutsioon politiseeritud ja muudetud erakondade valimiskampaania tööriistaks.

Oma väidete tõestuseks tõi Samost Saare maavanema Toomas Kasemaa tegevuse seoses lisadotatsiooni taotlemisega maakonna ühistranspordile.

„Saare maavanem Toomas Kasemaa, kellest jumala abiga ei ole keegi varem midagi kuulnud, tegemist on Reformierakonna liikmega, läks see nädal nii õhku täis, et saatis majandusminister Juhan Partsile kirja, milles nõuab vabandamist, selle eest, et Juhan Parts süüdistas teda, no mitte ei süüdistanud, vaid nimetas teda niimoodi leebelt korruptandiks. Kusjuures antud olukorras on nimetus täitsa paikapidav,“ rääkis Samost.

„Ma ütlen ette, Toomas Kasemaa, ma ei kavatse vabandada, absoluutselt mitte mingil moel, sest te võiksite maavanema koha pealt lahkuda.“ Samost lisas, et on teisigi maavanemaid, kes samasuguse jamaga tegelevad ja „üldse kogu Eesti peale loeb kokku varvaste peal viis maavanemat, kes on enam-vähem viisakad inimesed.“

„Saare maakonnas oleme me jälgida saanud sellist suurepärast situatsiooni, kus maavalitsusel ehk riigi esindusel on leping bussifirmaga või bussifirmadega, kes peaksid seal nagu vedama inimesi maakonnaliinidel ja siis tuleb see bussifirma keset lepingu kehtivuse aega ja ütleb, et teate, nad ei suuda seda lepingut täita. Meil on leping, aga andke raha juurde. Ja siis, mida teeb maavanem? Maavanem võtab sellesama firma esindaja kaasa ja läheb temaga käsikäes majandus- ja kommunikatsiooniministri juurde ja hakkab rääkima, et andke tõesti rohkem raha,“ pahandas Samost, lisades, et tema arust Juhan Partsil on 100%, 200% õigus, et see tegevus on korruptiivne.

„Selle maavanema nahas olles nõuaks mina firmalt lepingu täitmist,“ rääkis Samost. „Aga see, mis toimub Eesti kuradi ühistranspordis, ma väga vabandan. On ju see, et tehakse alapakkumine, tüüpiline. Ega selle hinna eest ei kavatsetagi vedada kogu selle lepingu ulatuses, sest alati on teada, et leidub lahke maavanem, mõne tubli erakonna liige, kes tuleb kostab sinu eest lahke sõna majandusministri juures. Nüüd kurat, juhtus selline juhus, et majandusminister on selline põikpea. No, mis sa teed, äriplaan ei tööta, igavene jama.“

Niikaua, kui maavanema ametikoht koht on paberi peal ametniku ametikoht ja samas poliitilise kokkuleppe järgi on tegemist poliitilise ametikohaga, mis peaks olema hüppelauaks omavalitsuste volikogusse või riigikogusse, võtabki selle ametikoha vastu selline inimene, kes ette teab, et ta hakkab tegelema millegi sellisega, mis pole päris viisakas, ütles Samost, lisades, et nad on ise vabatahtlikult pannud ennast olukorda, kus väärikas ja eetiline käitumine on võimatu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)