Ülikoolide Keskus Saaremaal koostab põnevat andmebaasi

SA Ülikoolide Keskus Saaremaal (ÜKS) on koostamas andmebaasi, millest saab oluline infovahendaja üliõpilaste ning kohalike ettevõtjate ja omavalitsuste vahel.

ÜKS-i eestvedaja Olev Tõru sõnul hakkab andmebaas ideaalis sisaldama teemasid, mida üliõpilased saaksid oma kursuse-, aine- või lõputöös käsitleda. „See on ressursiraiskamine, kui töid tehakse standardteemadel, mitte arvestades reaalseid vajadusi,“ põhjendas Tõru, kelle nägemuses saavad kõik ettevõtjad/asutused lisada andmebaasi neile vajalikke teemasid ning üliõpilased nende hulgast endale sobiva valida.

„Meil on regioonis olemas ka asjatundlikud juhendajad,“ rääkis Tõru, kuid märkis samas, et juhendaja ei pea kindlasti olema kohalik.
Andmebaasi on kavas koondada ka võimalikud praktikandid ning praktikakohad.

Rekreatsioonikorraldus ootab huvilisi

Koostöös Tallinna ülikooliga ootab ÜKS huvilisi, kes tahavad asuda õppima rekreatsioonikorraldust. Tõru sõnul on vaja vähemalt kümmet soovijat, et õppekava Saaremaal avataks. Oma soovist tuleb teada ÜKS-ile. „Kui läheb hästi, oleks eriala võimalik avada juba jaanuarist,“ ütles ta.

Infopäev huvilistele

Lisaks kavatseb ÜKS korraldada kevadel suure infopäeva, kus vahendatakse regiooni ja ülikoolide vajadusi ning pakutavaid võimalusi. Tõru sõnul on infopäev üliõpilastele hea võimalus. Esiteks saavad nad tutvuda ülikoolide pakutavaga ning teiseks kuulevad kohalikelt ettevõtjatelt/asutustelt, millise eriala spetsialiste regioonis vajatakse ning mida tasub õppima minna.

Möödunud nädalal toimunud seminar “SA Ülikoolide Keskus Saaremaal ja regionaalne areng”, kus räägiti Saaremaa regionaalarengu strateegiatest, regiooni täiskasvanuhariduse vajadustest, kohalike ettevõtjate koostööst ülikoolidega ning välispartnerite sama valdkonna kogemustest, andis ÜKS-i eestvedajatele arenemiseks veel mitmeid mõtteid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)