Prügi ladestamise hind tõuseb ligi kolmandiku võrra

Kaarma vallavalitsus rahuldas OÜ Prügimees taotluse kehtestada alates eelolevast aastast Kudjape prügilas tavajäätmete ladustamisele senisest ligi kolmandiku võrra kõrgem hind.

Kui praegu nõutakse Kudjape prügilas ühe tonni tavajäätmete ladustamise eest koos käibemaksuga 590 krooni, siis alates 2008. aasta 1. jaanuarist tuleb maksta 767 krooni.

Kaarma vallavalitsus viitab, et prügi ladestamise hinnatõusul on kaks tähtsamat põhjust. Esiteks tõuseb alates 2008. aasta algusest riigieelarvesse minev saastetasu määr jäätmete ladestamisel nendesse prügilatesse, mis ei vasta kehtivatele nõudmistele. Kudjapel aga asub just sellist tüüpi prügila.

Prügi ladestamise hinnatõusu teiseks põhjuseks on asjaolu, et 2009. aasta juulist läheb Kudjape prügila sulgemisele ja sellega seoses on prügilat haldaval ettevõttel vaja akumuleerida teatud hulk rahalisi vahendeid.

Küsimusele, kas Kudjape prügilasse jäätmete ladestamise hinna 30-protsendiline tõus toob endaga tavakodaniku jaoks paratamatult kaasa samasuure prügiveo hinnatõusu, ei osanud OÜ Prügimees juhataja Riivo Asuja eile veel täpset vastust anda. Hinnatõus tema sõnul tõenäoliselt tuleb, ent kuna prügiveo hinnad tuleb kooskõlastada kohalike omavalitsustega, siis saab prügiveo uutest hindadest elanikkonna jaoks täpsemalt rääkida alles tulevikus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)