Lugeja mure (1)

Tere! Minu meelest on Kuressaare linnas liiga vähe taaraautomaate. Minu teada ainult 2 tk ja üks taarapunkt Pikal tänaval.

Miks ei ole taara vastuvõttu Säästumarketi juures? Kui see seadus tuli, pidid ju kõik poed hakkama taarat vastu võtma. Nüüd kui tahad taarat ära anda, sõida mööda linna ja otsi kohta, kus sa saad. Tavaliselt on need kohad kollidest ummistunud või on seal avarii või lihtsalt järjekord. Automaat võiks ju tõesti olla iga endast lugupidava toidupoe juures.

Vastab Karli Valt,
Kuressaare linnavalitsuse keskkonna- ja välisprogrammide spetsialist:

Oma Saare lugeja küsimusele taaraautomaatide vähesuse kohta saab 1.06.2004 jõustunud Pakendiseaduse §20, lg 2, lg 4 ja lg 4 alusel anda järgmise selgituse: Kuressaare linnas on tagatisrahaga pakendisse pakendatud kaupa müüvad kauplused, kui müügikoha pindala on üle 20 m², kohustatud taaskasutatava pakendtaara vastuvõtmiseks sõlmima vastava lepingu mõne Eestis tegutseva taaskasutusorganisatsiooniga, mida mitmed Kuressaares tegutsevad kaubandusettevõtted on ka teinud (Saaremaa Tarbijate Ühistu, A-Selver AS Kuressaare Selver jt).
Tagastatavasse taarasse pakendatud kaupa müüvates kauplustes peab olema ostjatele nähtaval kohal info, kus paikneb lähim taara vastuvõtupunkt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)