Lätlased saadeti Ruhnu piiripunktist tagasi

Laupäeva hommikul üritasid üheksa lätlast Ruhnu piiripunkti kaudu Eesti territooriumile siseneda, kusjuures neist ühelgi ei olnud kaasas seadusega ette nähtud piiriületusdokumente, milleks Euroopa Liidu piirides reisimisel on kas pass või ID-kaart.

Lääne piirivalvepiirkonna Ruhnu kordoni ülem Rainer Sosi ütles Oma Saarele, et lätlased saabusid jahtlaeval Iskra Ringsu sadamasse laupäeva hommikul kell 8.35. „Kahjuks ei olnud ühelgi neist kaasas kehtivat reisidokumenti riigipiiri ületamiseks,“ rääkis Sosi.

Tema sõnul olid kaheksal lätlasel kaasas küll autojuhiload ja ühel Läti kodanikul väikelaeva juhitunnistus. „Nende dokumentide alusel saime me Ruhnu saabunud isikud ja nende kodakondsuse küll tuvastada, kuid vastavalt praegu kehtivale riigipiiri seadusele pole need dokumendid reisidokumendid,“ märkis Ruhnu piirivalvekordoni ülem.

Rainer Sosi väitel olevat Ruhnu saabunud lätlased väitnud, et nad unustasid reisidokumendid kiirustades Riia sadamasse autodesse.

Kuna laupäeval oli ilm merel väga tormine, ei saanud Eesti piirivalve Läti kodanikke kohe merele tagasi saata. „Võtsime jahi kaptenilt garantiikirja, et keegi lätlastest Ringsu sadama territooriumilt ei lahku,“ märkis Sosi, „ja nii nad öö jahil veetsidki.“ Ruhnu sadamast lahkus lätlaste jaht pühapäeva hommikul kell 9.45.

Vastavalt praegu kehtivale seadusele on Euroopa Liidu piirides reisimisel kehtivaks reisidokumendiks pass või ID-kaart. Kui aga isik soovib siseneda euroliitu mittekuuluvasse riiki, on ainukeseks reisidokumendiks pass.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)