Soome ja Eesti peaministri kohtumine oli töine

Soome ja Eesti peaministri kohtumine oli töine

 

Eile lõppenud Eesti ja Soome peaministri Kuressaares toimunud töökohtumise põhiteemaks kujunesid kahe riigi energeetikaalased küsimused. Esmakordselt Saaremaal viibinud Soome peaminister jõudis põgusalt tutvuda ka Kuressaarega.

Ennelõunal Kuressaare raekotta saabunud Soome peaministrit Matti Vanhaneni tervitasid kaasmaalastest turistid rõõmuhõigete ja energilise aplausiga. Eelnenud pressikonverentsil avaldas Vanhanen Eesti peaministrile Andrus Ansipile tänu kutse eest töövisiidile Saaremaale.

„Muidu olen ainuke soomlane, kes ei ole veel Saaremaal käinud,“ märkis ta.
Raekojas võttis külalised vastu Kuressaare linnapea Urve Tiidus, kes oma soome- ja ingliskeelses tervituskõnes mainis muuseas seda, et Kuressaare on küll üle neljasaja aasta vana, kuid sellegipoolest nooruslik.

Ja seda tänu paljudele noortele õppuritele ning värskendavatele spaadele. Seejuures rõõmustas Tiidus, et linn ei ole muutunud täielikult spaakuurordiks, vaid elu käib ka muudes valdkondades, näiteks tõi ta elektroonikatööstuse.

Tiidus kutsus peaministrid jaanipäevaks tagasi, et lühimal ööl Saaremaa valssi tantsides saaksid nad aimu, mis on see, mis Saaremaa siiski eriliseks teeb.

Eile hommikul toimunud töökohtumise kokkuvõttes ütles Eesti peaminister Andrus Ansip, et Eesti on huvitatud energiaalasest koostööst Soomega, mainides kahte riiki ühendavat alalisvoolu merekaablit Estlink ning osalemist Soome uue, kuuenda tuumareaktori rajamisel.

Peaministrid otsustasid jätta konkreetsemad teemad antud vallas energiaküsimustega tegelevate ministrite lahendada.

Eesti–Vene piiriületusjärjekordadest rääkides sai peaminister Andrus Ansip Soome kolleegilt kinnitust, et probleem ei ole seotud pronkssõduri teisaldamisega aprillis. Soomes olid järjekorrad juba varem, märkis Ansip ning ütles, et ootab sellele murekohale lahendust Euroopa Komisjoni läbirääkimistelt Venemaaga.

Pressikonverentsil teemaks tulnud Muhu ja mandri püsiühenduse referendumi vajalikkuse kohta leidis Andrus Ansip, et referendum on mõttekas korraldada alles siis, kui on reaalselt võimalik püsiühendus rajada. Kuni see ripub õhus – keskkonnamõjude hinnangu taga –, seni pole mõtet küsida, arvas Ansip.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)