Saarte Liinid kaalub ettevõtte nime muutmist

AS Saarte Liinid soovib muuta oma praegust nime, et vältida ettevõtte pidevat segiajamist Saaremaa Laevakompaniiga.

„Kui riigiasutused saadavad meile Leedo (SLK omanik – toim) kirju ja kui isegi Kuressaare linnavalitsus saadab meile Saaremaa Laevakompaniile mõeldud kirju, siis järelikult on midagi ikka mäda,“ ütles Oma Saarele AS-i Saarte Liinid nõukogu esimees Ain Tatter.

Tatteri sõnul tuleb Saarte Liinide sekretärile päevas mitu telefonikõnet, kus tahetakse rääkida Saaremaa Laevakompanii asjadest, palutakse vastata pretensioonidele ja broneerida pileteid. „Valitseb paras segadus ja see on päris suur koormus Saarte Liinide töötajatele,“ rääkis Tatter.

Ettevõtte nõukogu esimehe sõnul tekitab segadust eelkõige asjaolu, et Saarte Liinide nimi viitab laevadega opereerimisele, millega ettevõte tegelikult ei tegele ja mis on Saaremaa Laevakompanii tegevusala.

Saarte Liinide uus nimi peaks kajastama ettevõtte põhitegevust ehk sadamate haldamist ning seetõttu peaks nimes kindlasti esinema sõna „sadam“, pakkus Tatter, kelle sõnul praegu uut nimevarianti veel välja pakutud ei ole.

Ain Tatter rääkis, et Saar-te Liinide juhatus on ettevõtte nimevahetuse teema korduvalt tõstatanud ja nüüd on ka nõukogu seda meelt, et ettevõtte nimi tuleb viia kooskõlla tegevusalaga. Ettevõte nõukogu viimasel istungil tehti juhatusele ülesandeks uurida välja nimevahetusega seotud võimalikud mõjud ja kulud ning pakkuda välja uus nimevariant.

AS-i Saarte Liinid arendusdirektor Peeter Oopkaup ütles, et kõige hämmastavam on see, et kahe ettevõtte segiajamine toimub ka ministeeriumide tasemel, kus isegi ametliku kirjavahetusega tegelevad juhiabid ei saa asjale pihta. „Firma nimi on natukene vale küll,“ tõdes Oopkaup.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)