Päästeamet soovitab korrastada maavaldusi sügisel

Päästeamet soovitab korrastada maavaldusi sügisel

 

Tänavu märtsist on päästeamet Eestis registreerinud 2128 metsa- ja maastikupõlengut. Saaremaal oli sel aastal maastikutulekahjudele 20 väljakutset, mis on küll eelmise aastaga võrreldes tunduvalt vähem (2006. a oli neid 99), kuid ikkagi veel palju.

Hoidmaks ära kulupõlengutega kaasnevat varalist ja keskkonnakahju, soovitab päästeamet maavalduste korrastamisega alustada sügisel, kui on võimalik viimast korda niita suuremad heinamaad ja õuealad.

Keskkonnaministri 1. aprillist jõustunud määruse „Metsa ja muu taimestikuga kaetud alade tuleohutusnõuete kinnitamine” muudatusega keelustati kulupõletamine pärast lume sulamist. Määruse kohaselt algab tuleohtlik aeg kevadel pärast lume sulamist ning lõpeb sügisel vihmaste ilmade saabudes. Tuleohtliku aja alguse ja lõpu määrab Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituut.

Vältimaks kulupõlengutest tekkivat keskkonnakahju ja ohtu inimeste varale, soovitab päästeamet maaomanikel korrastada oma maavaldused juba sügisel.

„September on suurepärane aeg, et suve jooksul kasvanud rohi oma maavaldustel ja majaümbrustes ära niita,“ ütles päästeameti peadirektori asetäitja Alo Tammsalu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)