Starman jättis oma kliendid Kuressaares kauaks telepildita (1)

Magistraalkaabli rike jättis osa Kuressaares Marientali elamurajoonis elavatest inimestest neljaks päevaks telepildita.

Eelmise nädala kolmapäevast laupäevani puudus Kuressaares Marientali rajoonis elavatel kaabeltelevisioonifirma Starman klientidel telepilt. Lisaks oli Sikassaare masti hooldustööde tõttu paljudel Starmani teenust kasutavatel inimestel TV3 ja Kanal2 telepilt halva kvaliteediga.

AS-i Starman kommunikatsioonijuht Timo Hartikainen kinnitas Oma Saarele, et kolmapäevast laupäevani puudus tõepoolest telepilt üheksal Starmani kliendil Marientali piirkonnas. “Tegemist oli magistraalkaabli rikkega, mida ei olnud võimalik kohe peale rikketeadet üles leida,” märkis Hartikainen, kelle sõnul suudeti pärast mitmepäevast tööd telepilt pühapäeval taastada.

Ta lisas, et vana magistraalkaabel läheb väljavahetamisele septembri alguses alanud renoveerimistööde käigus. Klientidele, kellel puudus kolmapäevast laupäevani telepilt, tehakse tagasiarvestus ning nad ei pea maksma selle aja eest abonenttasu.

Hartikainen andis ka teada, et TV3 ja Kanal 2 pildi häired olid seotud AS-i Levira hooldustöödega Sikassaare mastis. AS-il Starman on Kuressaares käimas võrgu renoveerimistööd ning nad ühendavad maju järk-järgult uue jaama külge. Pärast ümberlülitamist on klientidel telekanalite sagedused paigast ära. Hartikaineni sõnul tuleb kõikide vanade ja lisandunud kanalite nägemiseks teha telerile automaathäälestus, vastavad infokirjad pannakse ka ümberlülitatavate klientide postkastidesse.

“Aasta lõpuks näevad kõik kuressaarlastest Starmani kliendid kvaliteetsemat telepilti ning saavad kasutada soodsat interneti- ning telefoniteenust,” lubas Hartikainen.

Toimetusele andis murelik klient teada, et kui ta helistas oma mure kurtmiseks Starmani klienditelefonile, jäi talle mulje, nagu peaks ta ise Sikassaare mastiga ühendust võtma, et teada saada, milles probleem on. “Meil on kliendiga peetud kõned salvestatud ja saan öelda väga kindlalt, et meie teenindaja ei palunud tal Sikassaare masti helistada,” ütles Hartikainen, lisades, et Sikassaare mastist oli juttu vaid teenindaja selgituses, et Sikassaare mastis on hooldustööd ning Kanal2 ja TV3 telepilt võib sellepärast häiritud olla.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)