Saarlase ja soomlaste ühisnäitus Janakkalas

Saarlase ja soomlaste ühisnäitus Janakkalas

 

Reedel avati Soomes Janakkala linnaraamatukogus Saaremaa kunstiklubi liikme Aare Martinsoni ning soomlaste Pentti Väänäneni (Janakkala) ja Pertti Parkkineni (Vammala) ühisekspositsioon „Juubelinäitus 160“.

Avarates näituseruumides eksponeeritakse 63 taiest. Kuressaare noorte huvikeskuse juhataja, harrastuskunstnik Aare Martinson on esindatud läbilõikega oma veerandsaja aastasest loometööst. Näituse pealkiri on tuletatud kunstnike vanuse summast.

Avamisel viibis rohkearvuliselt soomlastest kunstihuvilisi.
„Meie Penttiga saime viiekümnesteks, Pertti on 60-aastane, kokku siis 160. Seekord oli tõesti publikut palju. Sama näitust nägid saarlased juba veebruaris. Kuna meie näituseruumid olid väikesed, siis eksponeeriti ka vähem töid. Kuressaarest rändas näitus juunikuus Vammalasse ja nüüd siis avasime selle linnas, kus asub Saaremaa kunstiklubi sõprusklubi,“ selgitas Aare Martinson.

Soomlastele pakub Martinson vaatamiseks erinevates tehnikates kunstiloomingut. „Ma ei olegi oma lemmiktehnikat veel leidnud. Soomes eksponeeritakse minu loomingust nii akvarell- kui pastelltehnikas töid, õlimaale ja pliiatsijoonistusi,“ teavitas harrastuskunstnik.

Janakkala kunstiklubiga seob saarlasi 17-aastane sõprus. Ühisnäitusi on varemgi korraldatud nii Janakkalas kui ka Kuressaares. Populaarsed on ka kahe kunstiklubi suvised maalilaagrid nii siin- kui sealpool Soome lahte.

Martinsoni sõnul kavandati tema seekordsel Soomes oleku ajal ka sõprusklubide juubelite tähistamist. „Järgmisel aastal saab meie klubi 30-seks ja nendel täitub 25. tegevusaasta. Pidasimegi plaani, kuidas neid tähtsündmusi ühiselt ära märkida. Üheks võimaluseks on näituste vahetamine või ühisnäituse korraldamine,“ rääkis Martinson rahvusvahelisest koostööst.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)