Lugeja mure

Lugeja mure

 

Saarlane, kes elab Tallinnas, jäi reedel praamile kiirustades politseile vahele ning talle tehti väärteo protokoll. Sellest anti koopia liikluseeskirjade rikkujale. Kiirmenetlusena juhtumit ei lahendatud, st kohapeal kohe trahvi ei määratud, vaid öeldi, et tuleb tulla teisipäeval või neljapäeval piirkonna komissari juurde.

Kuna kodanik elab aga Tallinnas, ei olnud tal võimalust töönädala sees Saaremaale tulla ning ta jäi ootama trahvimääramise teadet kodusel aadressil. Selle asemel jõudis tema postkasti hoopis täitevametniku kiri, et trahvi ei ole nõutud ajaks ära makstud.

Hiljem avastas trahvisaanu, et kohapeal koostatud protokolli koopial on küll kirjas, et tuleb tingimata ise politsei poole pöörduda, kuid kiri on äärmiselt halvasti loetav.

Samas ei pakkunud politseinik auto kinnipidamisel ka lihtmenetluse varianti. Nüüd tuleb aga kodanikul lisaks kiiruse ületamise eest määratud trahvile maksta ära ka trahv täitevametnikule.

Vastab Lääne politseiprefektuuri
avalike suhete büroo komissar
Kaja Kukk:

Karistatud isik ütleb, et väärteoprotokollil oli vajalik informatsioon olemas, kuid ta ei lugenud seda kohe. Sellest tulenevalt soovitus: kui saate kätte dokumendi, lugege see läbi ja kui on küsimusi, siis on väärteoprotokollil VTMS § 69 lg 1 p 3 alusel kohtuvälise menetleja andmed, sealhulgas telefoninumber, kuhu helistades võib küsimustega pöörduda.

Kuigi inimesele selgitati, et otsuse saab kätte Kuressaare politseijaoskonnast, otsustas ta ise teisel viisil käituda. Inimestele on alati vastu tuldud, näiteks nende soovi korral otsusest teada antud meili teel või saadetud faksiga.

See, et otsus on kättesaadav kohtuvälise menetleja juures, tuleneb VTMS § 70 lg-st 5 – lahend on menetleja juures tutvumiseks kättesaadav ja menetlusosalised võivad saada lahendi koopia.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)