Kommentaar

Eelmisel nädalal ilmnes Kärla vallas vastuolu kohaliku perearsti ja hooldusõe vahel. Kärla vald on palganud endale koduõe-hooldustöötaja, perearst aga tellib teenust Kuressaare haiglast ning ütleb, et hooldusõde ei tohi olla vallaametnik. Kas omavalitsus tõepoolest ei tohi meditsiiniteenust osutada?

Kommenteerib sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna tervishoiupoliitika juht Heli Paluste:

Koduõendus-hooldusteenus on iseseisvalt osutatav õendusabi teenus, mille osutamiseks on vajalik vastav tegevusluba. Eelduseks on nõuetele vastav haridus (meditsiiniõde) ja varustus. Tegevusluba väljastatakse juriidilisest isikust ettevõtjale või äriühingule või sihtasutusele.

Seega ei saa kohalik omavalitsus teenust osutada, küll aga võib ta osta teenust mõnelt FIE-lt või teenust osutavalt äriühingult. Kui kohalik omavalitsus (KOV) on võtnud tööle õe koduõendusteenuse osutamiseks, on see juriidiliselt tõesti ebaseaduslik.

Seda teenust ei saa nimetada tervishoiuteenuseks nimega koduõendus. Tuleks selgusele jõuda, kas pole tegemist KOV-i ja tegevusloaga õe kui FIE vahelise lepingulise koostööga.

Vt ka lugu „Kärla valla perearst ei tunnista Kärla valla koduõde” 5. septembri Oma Saares ning tänast lehelugu  „Tervishoiuamet kontrollib Kärla vallavalitsuse koduõde”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)