Saaremaal on tänavu nähtud haruldast punajalg-pistrikku ja hõbehaigrut

Saaremaal on tänavu nähtud haruldast punajalg-pistrikku ja hõbehaigrut

 

Kuigi astronoomiline sügis ei ole veel kätte jõudnud, on ornitoloog Veljo Volke sõnul lindude jaoks sügis juba alanud. Esimesed rändajad olid suurkoovitajad, kes alustasid edela ja lääne suunas lendu juba juulikuus.

Lisaks tavapärastele lindudele on Saaremaal tänavu kohatud mõndagi ebatavalist isendit. Ornitoloog Volke rääkis, et selle suve lõpuosas on terves Eestis enneolematult sageli nähtud punajalg-pistrikke, kes on siin haruldased ja ebaregulaarsed pesitsejad.

Üle Eesti olevat kogunenud selle liigi puhul pea sadakond vaatlust, ka eelmisel nädalal nähti Sõrve linnujaamas üht rändel olevat punajalg-pistrikku.

Samuti on Volke hinnangul Eestisse varsti pesitsema oodata rohkem hõbehaigruid, kelle põlised pesitsusalad on Musta mere ääres ning Kesk- ja Kagu-Euroopa kalarikastel märgaladel, kuid kes on haudelind juba ka Lätis ning laiendab oma leviala jõudsalt põhja suunas.

Mõne aasta pärast asub see kalatoiduline liik ka Eestisse pesitsema, ütles ornitoloog, kelle sõnul on Kuressaare-lähedasel Suurlahel hõbehaigruid viimastel päevadel ka näha olnud.

Tavalisematest linnuliikidest rääkides mainis Volke, et pääsukeste rände maksimum on praeguseks juba möödas. Siin-seal võib kohata üksikuid suitsupääsukeste parvi, kuid kuna augustis saabunud vihmaste ja jahedate ilmade tõttu on putukaid üha vähemaks jäänud, ei kesta pääsukeste kohalolek enam üle kolme nädala.

Hoogu on kogumas ka metsvintide ränne. Need linnud on Volke sõnul praegu peamised, kelle parvesid võib taevas lendamas näha.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)