Saaremaa velotuurid raiuti raamatusse

Saaremaa velotuurid raiuti raamatusse

 

Neljapäeva õhtupoolikul esitles jalgrattaklubi Viiking Saaremaa keskraamatukogus värskelt ilmunud trükist „Vastutuult ja ülesmäge“, mis annab ülevaate Saaremaa velotuuride poolesajandi pikkusest ajaloost.

Rohke pildimaterjaliga 156-leheküljelise raamatu tekstide autorid on Alver Kivi, Aare Laine, Veljo Kuivjõgi, Risto Berendson ja aastaid tagasi Toonela teele läinud, esimesest kahekümnest mitmepäevasõidust ülevaate teinud Oskar Toombu.

Trükise on koostanud Reet Truuväärt, kujundanud Kaido Kalf ja küljendanud Liina Õun. Spordiraamat trükiti Aktaprindi trükikojas.

Esitlusel viibisid ka nii Saaremaa velotuuri veteranid kui maakonna jalgrattaspordi järelkasv. Mitmepäevasõidu võitjatest olid kohal tänavu toimunud 50. velotuuri võitja, Eestimaa kuulsamaid jalgrattureid Jaan Kirsipuu ning saarlastest tuuril esikoha saanud Jüri Koov (1967) ja Andres Lauk (1994).

„Tänaseks on rattavõistlusest saanud kõrgetasemeline rahvusvaheline võidusõit. Arvestades Eesti mastaape ja tänaseid olusid, võib Saaremaa velotuuri võrrelda tinglikult Tour de France’iga. Seda enam, et eestlased, kes võistlustel osalenud, on samad,“ kirjutab praegune maakonna jalgrattaspordi eestvedaja ja raamatu väljaandja Riho Räim eessõnas.

Vastset väljaannet hindasid kõrgelt nii esitlusel viibinud velotuuride võitjad Jaan Kirsipuu, Andres Lauk ja Jüri Koov kui ka rattaveteran Ülo Arge, aastaid velotuuri tüüri juures seisnud Endel Prooses ning teisedki.

„Vastu tuult ja ülesmäge“ saab spordihuviline endale osta Bivarixi jalgrattapoest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)