Saaremaa Ratsaspordiklubi sai korraliku auhinnasaagi

Saaremaa Ratsaspordiklubi (SRSK) takistussõitjad võtsid osa Toris toimunud Põrgu Karikast ning selle raames peetud FEI Jumping Challenge’ist. Paljude suvine tippvorm tõi klubile korraliku auhinnasaagi.

Alustasid ponid. Rebimine 100 cm esikoha pärast oli pingeline, kuna etappidelt kogutud punktivahed olid üsna väikesed. Võiduvõimalus oli meil täiesti olemas, kuna Johanna Johanson oli Ponikarika sarja järel kõiki etappe juhtimas.

Aga ei vedanud – sel päeval Anakee streikis ning teiste ponidega tulid karistuspunktid mahaaetud lattide pärast. Johanna Johansoni (SRSK) tulemus oli üldarvestuses 2. koht ning 86 punkti. 3. kohale tuli Anna Talvi (Kuldne Kabi) 72 punktiga. Johanna Pitk (SRSK) tõi meile 4. koha, Sandra Hints (SRSK) aga üldarvestuse 10. koha.

105 cm A-arvestuses esindas SRSK-d väga tublisti Grete Pariis, kel mõlemas osavõistluses ette näidata puhtad sõidud ning üldarvestuses tulemuseks 3. koht. B-arvestuses tõi ta koju 4. koha. 105 cm avatud klassist võtsid osa ka Karin Karma Ladybirdil (võistlustelt 7., 11., 17. koht) ja Kätlin Kiir Odessol (sellele paarile osavõistlustelt 3., 4., 8. ja 18. koht).

Ebbe-Liisa Sõnajalg viis edukalt alanud võistluspäevad lõpuni.

Valiktakistussõidus Jokkeriga kõrgusel 135 cm napsas ta kaks parimat tulemust. Hobusel Sigma kogus Ebbe rajal 890 punkti ajaga 68,12 sek, selle tulemusega tuli esikoht.

Teiseks tuli ta hobusel Trooja: rajalt kogutud 870 punkti ja ajaga 69,91 sek. Heas vormis Ebbel ja tema hobustel õnnestus selles sõidus edestada Eesti takistussõidu sisemeistrit Heiki Vatselit.

Sõnajalg aga ei saanud pidama. Kõrgusel 120 cm avatud klassi kaheosalises parkuuris võttis ta mõlemal hobusel auhinnalised 4. ja 5. koha. Tõusva raskusega parkuuris kõrgusel 130 cm oli ta vaatamata lausvihmale ja libedale võistlusväljakule aga taas 1. ja 3. kohal.

Hille Hanso

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)