Piirivalvurid otsisid merel kadunud kalamehi (4)

Piirivalvurid otsisid merel kadunud kalamehi

 

Eelmise nädala neljapäeval otsisid piirivalvurid ligi tund aega kahte kalurit, kes ei olnud ohus ja tulid kaldale omal jõul, teadmata päästeoperatsioonist midagi.

Neljapäeval, 6. septembril kell 19 sai Lääne piirivalvepiirkonna Kuressaare merevalvekeskuse korrapidaja häirekeskuse päästekorraldajalt teate, et Saaremaal Pulli panga lähedalt rannast oli hommikul kell 10 merele võrke nõudma läinud kaks kalurit, kes ei olnud õhtul kella seitsmeks veel koju jõudnud.

Merevalvekeskuse korrapidaja edastas teate kohe Kuressaare, Kärdla ja Haapsalu piirivalvekordoni toimkondadele ning Soela väina ja Väikese väina piirkonnas alustati otsinguoperatsiooni.

Kalureid sõitis otsima kaks piirivalve mootorpaati ja üks piirivalvekaater.
Otsingud olid väldanud umbes tund aega, kui häirekeskuselt saabus uus teade, milles informeeriti, et mehed on paadiga kaldale jõudnud ning nende elu ja tervis ohus ei ole.

Asjaolude lähemal uurimisel selgus, et häirekeskusesse helistanud ja kalameeste kadumisest teatanud ühe kaluri elukaaslase sõnul olid mehed merele minnes unustanud oma mobiiltelefonid kaldale pargitud autosse.

Olles päev läbi rahulikult merel viibinud ja kala püüdnud, ei osanud 1947. aastal sündinud Aleksander ja 1929. aastal sündinud Heini aimatagi, et keegi kaldal olijatest võiks nende käekäigu pärast muretseda.

Piirivalve lõpetas otsingud merel kell 20.22. Kuressaare merevalvekeskuse ülema piirivalve nooremleitnandi Heikki Hallisti  (pildil) sõnul on tegemist järjekordse juhtumiga, kus merele minnes unustatakse ära mobiiltelefoni kaasaskandmise vajalikkus.

Et vältida sarnaseid juhtumeid edaspidi, palub Hallist merele minnes alati kaasa võtta laetud mobiiltelefoni, mis on hädaolukordade puhul vajalik kas või sündmuskoha positsioneerimiseks ning aitab päästjaid juhtumile reageerimisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)