Kahtla kooli saatus taas päevakorral (5)

Laimjala vallavolikogu arutab taaskord Kahtla põhikooli edasist saatust ja selle võimalikku muutmist algkooliks.

Kooli tulevik tuleb volikogus arutusele neljapäeval toimuval volikogu istungil. Teeme lihtsalt vaba arutelu, mingeid otsuseid esialgu ei tule, ütles Oma Saarele Laimjala vallavanem Vilmar Rei. Tulenevalt põhikooli- ja gümnaasiumiseadusest tuleb otsus koolitüübi muutmiseks vastu võtta kuus kuud enne uue õppeaasta algust ehk 28. veebruariks.

„Tahame sel aastal aruteluga varakult algust teha ja mitte langetada otsuseid kiirustades,“ ütles Rei. „Äkki saame nüüd surnud punktist üle. See sõltub sellest, kuidas riik väikekoole edasi rahastab.“

Tänavu veebruaris otsustas Laimjala vallavolikogu jätta 50 õpilasega Kahtla kooli üheks õppeaastaks veel põhikooli staatusesse. Vilmar Rei on varem Oma Saarele öelnud, et vald ei taha, et Kahtla põhikoolis on madal haridustase ja liitklassid.

Neljapäevasel istungil arutab vallavolikogu ka Audla raamatukogu tulevikku. Audla raamatukogu asub rendikorteris, mille omanik ei soovi vallaga lepingut pikenda. „Kasutajaid raamatukogul on, nüüd tuleb arutada, kas otsida võimalusi raamatukogu tegevuse jätkamiseks või ikkagi sulgeda,“ ütles Vilmar Rei.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)