FC Kuressaare jätkas 0 : 5 kaotuste traditsiooni

FC Kuressaare jätkas 0 : 5 kaotuste traditsiooni

 

Saarlaste ainus Eesti meistriliigas mängiv jalgpallimeeskond kaotas koduväljakul peetud karikavõistluste 1/16 finaalis 0 : 5 Narva Transile.

See oli juba kolmas järjestikune kaotus piirilinna meeskonnale, kusjuures kõikides mängudes on saarlastel vastu võtta tulnud samasuur kaotus.

Kui esimesel poolajal suutsid saarlased paar korda narvakatele hambaid näidata ja vaheajavileks piirduti vaid 0 : 2 kaotusseisuga, siis teisel poolajal FC Kuressaarel külalistele vastu panna jõudu ei jätkunud ning lasti endale lüüa veel kolm väravat. Saarlaste väravasse suutis palli lüüa kahel korral Ivanov, ühe väravaga andsid oma panuse Lipartov, Tarassenkov ja Gorjatšov.

„See hakkab vist juba traditsiooniks kujunema,” ütles FC Kuressaare treener Jan Važinski pärast lõpuvilet. Vaatamata suureskoorilisele kaotusele ei näinud treener olukorras midagi kummalist, kuna väljakul oli siiski peaasjalikult duubelmeeskonna Sörve palluritest koosnev võistkond.

„Eks 0 : 5 numbrid räägivad enda eest,” möönis treener, kuid lisas samas, et sai mängu jooksul hea ülevaate Sörve mängijate suutlikkusest vastu pidada meistriliiga tasemel meeskondadega mängides.

„Narva on meist tunduvalt meisterlikum,” kinnitas Važinski. Seda näitas ka külaliste mäng, kus kohati harrastati kombinatsioone, mille peale kollastes särkides saarlastel suu kergelt ammuli vajus. „Narvakate kokkumäng on nii hea, et nad teavad kinnisilmi ka, kes kus positsioonil peab olema,” kinnitas treener, lisades, et meisterlikkust oli näha just väravasituatsioonide algatamisel, kus söödu andnud mängija liikus väljakul pea takistamatult.

„Nemad (Narva) on täisprofessionaalne meeskond, meie oleme täielikud amatöörid. Kui nemad teevad täismeeskonnaga kaks korda päevas trenni ja teenivad pallimängimisega endale leiba, siis pole midagi imestada,” lisas Važinski, toonitades, et FC Kuressaare taoline meeskond treenib nädalas mõned korrad rohkem kui narvakad päeva jooksul.

Samas usub Važinski, et materjal FC Kuressaares kehv ei ole. „Spekuleerides võib öelda, et kui me saaksime samal tasemel treenida, siis nii palju kehvemad me kindlasti ei oleks,” kinnitas treener.

Praegu meistriliiga tabelis üleminekumängu nõudva koha peal püsiva Kuressaare meeskonna treeneri sõnul on eesmärk ikkagi ilma üleminekuta meistriliigasse püsima jääda. Selle tagamiseks osutuvad ülioluliseks kolme vooru pärast ees ootavad mängud Tallinna Kalevi ja Viljandi Tulevikuga. „Sealt peame võtma vähemalt neli punkti, siis võime loota, et jääme püsima,” nentis Važinski.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)