Suursaatkondade diplomaadid tutvuvad Saaremaa maaeluga

Suursaatkondade diplomaadid tutvuvad Saaremaa maaeluga

 

Eile saabusid kahepäevasele visiidile Saare maakonda paarkümmend Eestis resideeruvat välisriikide põllumajandus- ja majandusnõunikku, kes tutvuvad kohaliku olustikuga ennekõike kalandusvallas.

Saare maavalitsuse majandusosakonna peaspetsialisti Leo Filippovi hinnangul on selline visiit hea võimalus meie maakonda tutvustada, olgugi et tulemust võib näha alles aastate pärast, näiteks erinevate koostööpakkumiste näol. “Oleme arenemis- ja õppimisvõimelised ning koostöövalmid,” on Filippovi sõnul diplomaatidele edastatav sõnum.

Ringreisi kaasa teinud põllumajandusministeeriumi põllumajanduse ja väliskaubanduse Saaremaa juurtega asekantsler Andres Oopkaup peab maakonna tugevuseks siinseid inimesi. „Saarlaste töökus korvab üsna paljudel juhtudel need tingimused, mis on looduslikult kehvemad, ja minu arust me näeme seda igal pool,“ arvas Oopkaup. „Ma enda kogemusest tean, et ega eriti palju selliseid saarlasi ei ole, kes niisama, kõht vastu päikest, viitsiksid istuda.“

Positiivse aspektina tõi Oopkaup välja heal järjel oleva taluturismi, mis maakohad elus hoiab. „Tänagi paljud siin ütlesid, et nüüd saavad nad alles aru, miks need turistid siia trügivad,“ tõi asekantsler näite niidetud külateepervedest.

Lisaks kalandusega seotud objektidele on diplomaatide päevakavas Jööri biojäätmete tehas ning GoodKaarma seebitalu.

Põllumajandusministeeriumi korraldatud traditsioonilise väljasõidu eesmärgiks on tutvustada suursaatkondade esindajatele Eesti põllumajandust ja edendada riikidevahelist põllumajanduslikku koostööd. Igal aastal käiakse ühes Eesti maakonnas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)