Omavalitsused said suured turismikaardid (1)

Omavalitsused said suured turismikaardid

 

Nädala algul said Saare maakonna omavalitsuste territooriumil üles europrojekti raames tellitud turismikaardid, kus lisaks maakonna kaardile fotod olulisematest huviväärsustest.

Saaremaa omavalitsuste liidu büroo direktori Jüri Pärteli sõnul tegi kaartide valmistamiseks ja paigaldamiseks parima pakkumise AS-i E. O. Map tütarettevõte AS Lihtsad Maapoisid, kes võttis tööd enda kanda ligi poole miljoni krooni eest.

„Omavalitsused ise otsustasid, kuhu kaarti vaja oleks,“ ütles Pärtel ning lisas, et enamasti paigaldati need parklate lähedusse, et kaarti uudistavad inimesed ei tekitaks liiklusohtu.

Varem on sama projekti kaudu rahastatud maakonda tutvustavate voldikute trükkimist, välja on antud turistidele mõeldud üllitis “Tule saartele!” ning koostatud kodulehekülg www.tourismexperience.info, kus jagatakse infot Eesti ja Soome kohta.

Programmi Interreg III A Lõuna-Soome ja Eesti projekt „Virtual Experience – Virtuaalse turismitoote arendamine ja koostöövõrgustiku loomine Lääne-Eestis” algas jaanuaris 2005 ning lõppes käesoleval suvel.

Projekti eesmärk oli Saaremaa kui turismiobjekti konkurentsivõime parandamine, ühendades piirkonna turismitooted ja vaatamisväärsused kliendikohaselt koostatud reisipakettideks ja -marsruutideks ning eriti arendades interneti kaudu toimuva toodete turustamise kaudu Saaremaa ja Lõuna-Soome koostööd.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)