Mul on 2000 krooni…

Ma olen üks tõsine ja töökas maainimene… Just sain kartuli võetud. Sellest on veel selg kange ja käed turses. Hein on lakas, vili salves. Ilm sel suvel õnneks põllumeest soosis ja saak oli päris kena. Üht-teist sai isegi turul maha müüdud ja nüüd on pisike summa sukasäärde ka kogunenud. Tuleb vist hoida vanaduspäevadeks, sest kui see EURO tuleb…

Aga nii kangesti tahaks ometi kord ennast sellest rutiinsest maatööst lõdvaks lasta ja tunda end kui tõeline proua… Nagu naabrinaine ütleb, oleks korra ka nagu valge inimene. Või nagu soomlane, kes muretult ja naerusuiselt mööda Kuressaare uulitsat patseerib.

No kui kulutaks näiteks 2000 krooni ainult enese peale. Ma olen ju ometi seda väärt! Seda ei pane vanamees mitte tähelegi, et neli „jakobsoni” kadunud on…

Kuressaares on nii palju sanatooriume või neid spaasid. Uuemal ajal kutsutakse neid ju sedaviisi. Ega tea, kas 2000 krooni on äkki hirmus vähe, et häbi küsidagi…

Seekord tuli maanaisele appi Oma Saar ja uuris häbenemata 2000 krooni kulutamise võimalusi Kuressaare terviseturgutuse asutustes.

Saaremaa SPA Hotellid (Meri, Rüütli ja Saaremaa Valss)
Tuleb välja, et ambulatoorsel taastusravil viibijate jaoks on ühe ravipäeva maksumus neis kolmes spaas vaid 200 krooni. Selle ühe ravipäeva hinna sisse on arvestatud arsti esmane (vajadusel ka korduv) vastuvõtt, kaks erinevat raviprotseduuri, lisaks soovi korral rühmavõimlemine basseinis. Basseini, veekeskust, sauna ja jõusaali võib kasutada kogu päeva vältel.
Seega on 2000 krooni eest võimalik Meris, Rüütlis või Saaremaa Valsis saada tulemuslikku taastusravi tervelt 10 päeva.

Ivar Vipp, AS-i Kuressaare Sanatoorium raviosakonna juhataja kiidab loomulikult Mullutu Suurlahe ravimuda, mis olevat koguni Euroopas üks paremaid. Mudal on väga tugev põletikuvastane ja valuvaigistav toime.

Saaremaa SPA Hotellides koostab arst just sinu vaevustest lähtuva raviplaani, kus lisaks mudale rakendatakse ka erinevaid massaaže, üldpärlivanne erinevate massaažiõlidega, infrapunasauna, parafiin-osokeriidiravi ja liikumisravi basseinis.

Loomulikult võid basseinis ka ujuda, tegutseda jõusaalis, käia saunas jpm. Ja kui neist kõigist veel väheks jääb ja hing ihkab enamat, siis pakub Ivar Vipp välja tõelise „kahurväe”. See sisaldab terve rea väga erilisi protseduure: näit energiakookon, laavakivi-, tai- ja meemassaaž, akupuntuur jne, jne… Ning lõpetuseks ütleb doktor Vipp, et sa oled sinna iga kell oodatud.

Georg Ots SPA Hotell
Selles luksuslikus hotellis saab 2000 kroonist lahti üpris lihtsasti. Hotellijuht Kätlin Tõusme sõnul ei ole GO SPA sanatoorium ja seetõttu nemad ravipakette ei paku. Siin saab lõõgastuda, lasta endal lihtsalt hea olla. Seepärast siis on nende pakkumine just nimelt üheks päevaks.

Niisiis 2000 krooni ja 1 päev:

Piiramatu jõusaali, basseinide ja saunade kasutamine (hotelli poolt kasutamiseks hommikumantel ja spaajalanõud)

3-käiguline lõunasöök klaasi veiniga

Järgnevad spaa-hoolitsused (arvestades, et tegu on terve suve tööd teinud maainimesega, siis on ka hoolitsused vastavad):

GO SPA klassikaline massaaž (60 min)
Elemis heaolu ürdivann – lihaspingeid leevendav, lõõgastav (20 min)
Creative jalgade hooldus (90 min)
Alessandro käte-parafiin (45 min)

Arensburg Boutique Hotel
Spaa perenaise Jane Haini sõnul on neilgi oma saare rahva jaoks soodsaid pakkumisi.

Tema pakkus 2000 krooni eest välja 2-päevase paketi:

1. päev:
”Nagu merelaine” – Matisi vetika- ja vannisoola-massaaživann (20 min)
”Stiilselt õhtusse” – klassikaline massaaž (60 min)
Käte ja jalgade hoolitsus – koorimine, mask, massaaž (1tund)

2. päev:
Valikuline Matisi kehahooldus – keha koorimine, spaamassaaž, mähis (1,5 tundi)
Valikuline Matisi näohooldus naistele (45 min), Niceli näohooldus meestele (45 min)

Salong Karmen

2000 krooni eest saab:

Poole keha ravimassaaž (6 korda)
Pärlivann (3 korda)
Maniküür koos parafiiniga
Jalahooldus (pediküür)
Näopuhastus koos ripsmete ja kulmude värvimisega
Juuste värvimine ja lõikus

Salongi perenaise Kersti Vaga arvates võiks selline pakett suve läbi tööd rüganud maanaisele mõjuda lihtsalt lõõgastavalt ja eneseväärikust tõstvalt.

Grand Rose Spa Hotell
Ka sellesse luksuslikku spaahotelli Kuressaare kesklinnas võib maanaine vabalt sisse astuda. Sõbralik teenindus ja meeldiv õhkkond võtab sind vastu juba fuajees. Ja kui siis minna edasi saunakeskusesse, siis garanteerin, et „valge inimese“ tunne tuleb peale küll.

Müügiosakonna juhataja Villi Pihl pakub ühe võimalusena välja osta 2000 krooni eest saunakeskuse külastamise pääse (20 korda). Kujuta ette, 20 õhtut luksuslikku kümblemist erinevates saunades ja mõnulemist helesinistes basseinides! Kusjuures külastuse aeg on piiramatu.

Teine võimalus – 2000 krooni ja 2 päeva:

1. päev
Kleopatra mee- ja piimavann
Grand Rose’i rituaal – roosihoolitsus kivilaual
Klassikaline pediküür

2. päev
„Roosiõie värskus“ (näohooldus)
Juukseid tugevdav ja taastav intensiivhooldus
Mõlemal päeval sisaldab pakett ka saunakeskuse külastuse, millel ei ole ajalist piirangut.

Nagu näha, võimalusi on ja päris erinevaid. Ja miks mitte neid sel sügisel ära kasutada, sest ammu on möödas see aeg, kus maanaine pidigi nägema välja väsinud ja luitunud. Niisamuti nagu on erksama värvi ja rõõmsama ilme saanud maamajad, niisamuti on näha muutust ka inimestes endis. Mida aeg edasi, seda enam.

Nagu sellest Oma Saare eksperimendist selgus, polegi need spaad mõeldud ainult rikastele ja väljamaalastele. Saab neis läbi ka vähema rahaga. 2000 krooni eest on valikut piisavalt. Ja mis põhiline, neis kõigis oled oodatud ka sina, meie oma saare inimene.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)