Korteriühistu kaalub kahjutasu nõudmist pirnipuu lõhkujalt

Korteriühistu kaalub kahjutasu nõudmist pirnipuu lõhkujalt

 

Septembrikuu jooksul langetab Kuressaare Rohu tänav 1A korteriühistu juhatus otsuse, kas nõuda süüdlaselt kahjutasu nende hoovil oleva pirnipuu jõhkra kahjustamise eest.

Politsei pressiesindaja Kristi Mägi teatel toimetati 7. augustil Rohu tänavalt kainenema 1941. aastal sündinud Vassili, kes oli üritanud maha raiuda temale mittekuuluvat pirnipuud.

Kuressaare politseijaoskonna juhtivkonstaabli Paavo Tänava sõnul ei saa aga politsei mehelt kahjutasu nõuda, sest puu asus korteriühistu maal.
Korteriühistu esimees Voldemar Loik loodab, et kahjustatud pirnipuu jääb siiski elama, sest majaelanikud on teda ravinud vastava puumäärdega. Kas nad mehelt kahjutasu nõuavad, ei osanud Loik veel öelda, väites, et selle otsustab ühistu juhatus.

Linna heakorraspetsialist Kaljo Ellik ei ole sellist kirvega vandaalitsemist oma silmaga enne näinud. „Mees oli kirvega puu ümbert suure ringi ära raiunud,” rääkis Ellik Oma Saarele, lisades, et tema andmetel olevat mees vihastanud, kui tema abikaasa oli palunud abi puu aluse koristamisel.

„Selliseid pirnipuid on vähe ja neid tuleb hoida,” ütles Ellik, kellele üldse teevad muret viimasel ajal toimunud puude lõhkumised Kuressaare linnas. Puid on Elliku sõnul lihtsalt murtud ja tervisepargis on hinnaliselt punaseleheliselt pöögilt lehed ära kistud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)