Saaremaa suurim köögiviljakasvataja (4)

„Mis põllumees mina ka olen,” imestab Saaremaa suurim köögiviljakasvataja Guido Lindmäe, lisades, et tema arvates on põllumehed ikka loomakasvatajad.

Guido Lindmäel on Kaarma vallas 70 ha maad juurikate all ja teist sama palju heintaimede all. Tööd annab mees kümnele inimesele. Ise elab Kuressaares, kus asub ka tema kahekorruseline köögiviljade töötlemishoone. Hooajal töötab tema põldudel kümmekond traktorit ja kaupa turustab mees talvel ise.

Hapukapsas aitab

Enne köögiviljakasvatajaks hakkamist töötas Lindmäe autojuhina ja selle ameti kõrvalt oli tal poole hektari suurusel põllul kapsas kasvamas. „Sel ajal oli väga raske müüa, sest kasvatajaid oli palju,” ütleb Lindmäe, kes tänaseks kasvatab kapsast juba 22 hektari peal, lisaks kümnel hektaril porgandit ja ligi kahekümnel hektaril kartulit. Ning peeti, kaalikat ja porrulauku.

„Kartuliga on sel aastal raske, sest saak läheb mädaks, kuid loodan, et järgmine aasta tuleb parem,” jääb Lindmäe optimistiks, lisades, et kauba turustab ta enamasti Tallinna hulgiladudesse, kuid 20% jääb Saaremaa tarbijate ühistu poodidesse ka.

Enne turustamist tuuakse saak Kuressaarde, kus see siis töötlemishoones pakendatakse. Raskel ajal aitab Lindmäe sõnul hinge sees hoida hapukapsa tootmine, mida tehakse samuti Kuressaare tootmishoones.

„Mõni aasta on väga tulus, mõni miinustes,” võtab ettevõtja oma tulemused kokku, mainides, et toetust ta sel aastal erinevalt varasematest ei saanud.

Kontroll teeb kurvaks

Guido Lindmäe päev algab vahel kell neli ja vahel kell kümme, kuid talvel on tema sõnul kõige raskem aeg, sest siis on vaja toodangut turustada ja seda teeb mees üksi, abiks vaid mobiiltelefon.

„Kasvatada võiks palju rohkem, see on lihtne, kuid müük on keeruline,” lausub Lindmäe, kes on väga rahul oma töötajatega, ent hooajatöölisi on tema sõnul praktiliselt võimatu leida.

„Vahel ma mõtlen, et milleks mul oli vaja hakata sellega tegelema,” ohkab põllumees, kellele valmistab meelehärmi ka see, kui palju on toidukaubal kontrollijaid ja euromäärustest näpuga järge ajajaid.

Ülo Vevers, Kaarma vallavanem:

Guido Lindmäe on väga tubli mees, kes saab oma ettevõtlusega hästi hakkama. Ta teeb koostööd ka vallaga, andes noortele suveks tööd.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 132 korda, sh täna 1)