Politsei lühinumbrilt kostis vaid kutsuvat tooni (5)

Anonüümseks soovida jäänud Kuressaare linnakodanik oli hämmelduses, kui tema valitud politsei lühinumber 110 edastas vaid kutsuvat tooni. Politseile avaldust teha tahtnud inimene jättis asja sinnapaika.

Teisipäeva õhtul kella poole üheksa paiku Kuressaares Jürka poe ees avalikult pudelist viina rüüpavaid ja välikohvikutes trampivaid noori märgates soovis linnakodanik kohale kutsuda politsei, kes huligaane vaigistaks. Oma nahka turule viima möödakäija ei hakanud, kuna purjus noortekamp oli oma paarikümnepealine ja võimalus sekkumisel kere peale saada rohkem kui tõenäoline.

Helistanud numbril 110, kuulis ta vaid kutsuvat tooni. Hämmeldunud helistaja eeldas, et politseid „ei ole kodus”, ning jättis asja sinnapaika.
Lääne politseiprefektuuri avalike suhete büroo komissari Kaja Kuke sõnul on selline asi võimatu ja eeldatavasti oli tegemist tehnilise rikkega.

„Tegemist on kahetsusväärse ja arusaamatu juhtumiga. Osutatud kellajal, sellele eelneval ja järgneval ajal saabus Lääne politseiprefektuuri juhtimiskeskusesse ridamisi telefonikõnesid. Võib vaid oletada, et nimetatud kõne ei jõudnud numbrile 110 mingitel tehnilistel põhjustel,” ütles Kukk.

Samuti peab Kukk veidraks, et telefonist kostis vaid kutsuv toon, sest isegi juhul kui kõik operaatorid on hõivatud, suunatakse kõne ooterežiimile. „Sellest annab automaatselt teada meie sidesüsteem, öeldes neljas keeles (eesti, vene, inglise ja soome), et olete ooterežiimil,” väljendas Kukk nõutust.
Kuhu numbri 110 valinud inimese kõne tegelikult kadus, ei olevat kahjuks tagantjärele võimalik tuvastada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)