Vihmane suvepäev looduses

Vihmane suvepäev looduses

 

29.–30. augustil sai Kipi-Koovil teoks Kuressaare gümnaasiumi kümnendike traditsiooniline suvekool. Hoolimata vihmasest ilmast oli meid kokku tulnud ligikaudu 200. Juba bussis vahetati esimesi muljeid ja soetati uusi sõpru.

Järgides põhimõtet: mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea, jagasid abituriendid rebastele nõu ja valmistasid neid ette põnevaks koolieluks.
Kõigepealt muutsid noored õhkkonna koduseks ja pakkisid asjad lahti. Seejärel algasid klassijuhatajatunnid. 10.C klassijuhataja Kaarin Peet märkiski, et kõige meeldejäävam hetk laagrist oli klassijuhatajatund. Esmakordne võimalus kohtuda oma tulevaste klassikaaslastega oli meeldiv
ka õpilastele.

Ametlikule osale järgnes tegutsemine rühmades. Kokku moodustati seitse rühma, kes hakkasid üksteiselt mõõtu võtma erinevatel olümpiamängu aladel. Olümpiamängude sissejuhatuseks esinesid abituriendid lindikavaga ja süütasid olümpiatule. Esimeseks ülesandeks oli rühma tutvustava lipu valmistamine, järgnesid üsna omapärased ja lõbusad spordivõistlused: munavedu, kuulitõuge vasaku käega, saapavise, naisekandmine, köievedu ja õunavedu. Rebimine esikohtade pärast oli tihe ning üldvõidu päris tiim
Roosad Rebased.

Teiseks proovikiviks anti jukudele 12 fotojahi teemat. Rebastel tuli imiteerida nt teemadel „Rannavalve“, „Kõik paraadile!“, „Näita, et hoolid“, „Varjatud kaamera“ jpt. Hiljem vaadati pildid koos üle, fotodele oli jäänud mõndagi originaalset. See võistlus õpetas rühmi tegutsema ühise idee nimel, õpilastes tekkis soov olla parim ja võidelda selle eest.

Õhtu kulminatsiooniks kujunesid vaieldamatult traditsioonilised missi ja misteri valimised, mida tänavu vedasid Reimo Rand 12.B klassist ja Preedik Heinmaa 12.C klassist. Preedik Heinmaa, kes ise võitis kaks aastat tagasi miss Sandla tiitli, kinnitas, et missivõistluse läbiviimine kujunes tutvumislaagri kõige meeldejäävamaks ürituseks.

Ta lisas, et tegelikult keerleski ju kogu laager selle konkursi ümber. Missid ja misterid pidid läbima kolm vooru: tutvustus, talendivoor ja trikoovoor. Miss Kipi-Kooviks sai Karl Kipper 10.C klassist ja mister Kipi-Koovi tiitliga pärjati Mariliis Sepp 10.B klassist. Raske otsuse pidi tegema žürii, mis koosnes klassijuhatajatest Sirje Keremest, Sirje Metsküllist, Kaarin Peedist, Ursula Rahnikust ja Madli-Maria Naulainenist. Kaarin Peet leidis, et missivõistlus kukkus päris hästi välja. Missivalimine meeldis ka Kätlin Taimsaarele 10.E klassist, ühtlasi mainis Kätlin, et see on üks põhjus, miks järgmisel aastal uuesti suvekooli minna.

Uue päeva hommik algas äratusega, millele järgnes kehakinnitus ja edasine tutvumine klassikaaslastega. Muljed laagrist olid enamasti positiivsed. Elari Murd 10.C klassis arvas, et laager oli väga tore ja nende rühm parim, sest nad võitsid. Elari sai laagrist ka palju tuttavaid ja kiidusõnu jagus tal ka grupijuhtidele.

Rühmajuht Kaidi Sink 12.C klassist kommenteeris laagrit järgnevalt: „Kümnendikke oli vähe, oleks võinud rohkem kohale tulla.“ Vahva olemine oli aga kõigil kohaletulnuil ja kindlasti aitasid need kaks päeva kooliellu lihtsamalt sisse sulanduda.

Laagri eestvedajaks olid kooli noorsootöötaja Anneli Meisterson, kes on ka 10.D klassijuhataja, ja kõik teised kümnendike klassijuhatajad. Abiks olid ka 11. ja 12. klasside aktiivsed õpilased.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 60 korda, sh täna 1)