Opositsioon kaalub Kuressaare linnavalitsuse umbusaldamist (4)

Opositsioon kaalub Kuressaare linnavalitsuse umbusaldamist

 

Kuressaare linnavolikogu opositsioon kaalub umbusalduse avaldamist Urve Tiiduse juhitavale linnavalitsusele, kes maksis Kuressaare ooperipäevadele ettenähtud toetuse välja olukorras, kus ürituse ärajäämine oli juba üsna ilmne. Ooperipäevad jäid toimumata ning vaatamata linnapea optimismile pole seni ühtki tõsiseltvõetavat märki, et linn toetuseks makstud 250 000 krooni tagasi saab.

„Mina arvan, et linnavalitsus käitus toetuse eraldamisega ooperipäevade korraldajatele antud juhul ebaeetiliselt,“ ütles Oma Saarele linnavolikogu keskfraktsiooni liige Lea Kuldsepp, kelle sõnul on toetuse eraldamisega kaasas käinud linna juhtkonnale sobimatu valetamine ja vassimine.

„Suhtumine 250 000 krooni on selline, nagu see oleks mingi väga väike summa,“ märkis Kuldsepp. „Minu meelest linnavalitsuse töötajad selleks ongi, et jälgida iga sendi maksumaksja raha õiglast kasutamist ja kulutamist.“

Kuldsepa sõnul arutab volikogu keskfraktsioon linnavalitsuse umbusaldamist sel nädalal, ühendust võetakse ka volikogu eetikakomisjoni liikmetega.

Ooperipäevade võlausaldajate esindaja Angela Nairise sõnul rõhutas linnapea Urve Tiidus aasta algul võlausaldajatega kohtudes mitmel korral, et ooperipäevadeks ette nähtud toetust ei maksta mitte mingil juhul välja enne, kui ürituse toimumine on sada protsenti kindel. „Mai algul tuli meile nagu välk selgest taevast info, et linn oli aprilli lõpus toetuse korraldajatele üle kandnud, ehkki ürituse toimumine oli siis juba väga suure küsimärgi all,“ rääkis Nairis.

Linnapea Urve Tiidus ja abilinnapea Argo Kirss on Oma Saarele öelnud, et nemad linna rahaga valesti ümber käinud ei ole, ning kindlate kulude põhjal raha jagamist vajalikuks ei pidanud. Samas maksab linnavalitsus näiteks kirikutele toetuse välja vaid arvete alusel, kulupõhiselt.

Angela Nairis arvab, et linnavalitsus on võlausaldajatesse suhtunud üleolevalt ja näidanud üles ääretut ükskõiksust suhtumises maksumaksjate rahasse.

Tema sõnul peaks ooperipäevade toetusega seonduv tooma kaasa linnapea Tiiduse ja abilinnapea Kirsi umbusaldamise volikogus. „Kui volikogu liikmed hääletaksid kõik sellest põhimõttest lähtudes, et nad peaksid seisma linnakodanike eest, siis läheks umbusaldamine ehk läbi, aga senikaua kui koalitsioonisaadikud peavad hääletama vastavalt koalitsiooni seisukohale, see läbi ei lähe, sest muidu poleks nad võimul,“ märkis Nairis.

Möödunud kolmapäeval küsis Oma Saare ajakirjanik linnapea Urve Tiiduselt, kas linnapea astuks tagasi, kui keegi peaks seda ooperipäevade toetusega seoses nõudma.

„Te (ajakirjanik – toim) tahate poliitikat teha, ajakirjanik peab jääma objektiivseks kajastajaks. Palun väga, seda võib küsida nendelt, kes tahavad seda nõuda. Demokraatlikus valitsemises on ka see variant võimalik, nii et…,“ vastas Tiidus.

Argo Kirss vastas, et tema ei näe tagasiastumiseks mingit põhjust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)