Lümanda vald kinkis noortele jalgpalliväljaku

Esimesena Saare maakonna valdadest rajas endale koostöös kultuuriministeeriumi ja Eesti jalgpalliliiduga (EJL) isikliku kunstmurukattega jalgpalliväljaku Lümanda vald. Teadmistepäeval avatud miniväljak läks vallale maksma 235 tuhat krooni.

Seni on säherdused väljakud olemas vaid Kuressaares, ühisgümnaasiumi ja vanalinna kooli juures. Maal on Lümanda väljak esimene omataolistest.
Mürgeldamise koht

Lümanda vallavanem Toivo Vaik ütles, et noored said nüüd endale kasulikuks ajaviitmiseks mõeldud koha. „See on koht, kus noored võivad ennast tühjaks mürgeldada,” lausus Vaik koolimaja kõrvale rajatud miniväljaku kohta.

30×15 meetri suuruse ja 90 cm kõrguse puitaiaga piiratud kunstmurukattega väljak on eelkõige mõeldud jalgpalli mängimiseks. „Lümandast on juba nii palju jalgpallureid sirgunud, seepärast tegime ka jalgpalliväljaku,” selgitas Vaik, kinnitades, et väljak on pidevalt avatud ning kasutada saavad seda kõik valla noored.

Loob uued võimalused

Lümanda kooli teeneka kehalise kasvatuse õpetaja Urve Vakkeri sõnul loob vastrajatud väljak uusi võimalusi kehalise kasvatuse tundide andmiseks. „Siin ei pea ju alati jalgpalli mängima, saab teha ka muid harjutusi.”

Pealegi on väljaku otstes ka korvirõngad ning murule märgitud korvpalliväljaku jooned. Uus väljak pikendab ka väljas tundide andmise perioodi.

Murukattega staadion on Vakkeri sõnul pidevalt vee all, mis takistab kõvasti seal tundide läbiviimist.

Õpetaja Vakkeri sõnutsi jääb ainult loota, et 81 õpilasega Lümanda kooli lapsed ja valla noored uut staadioni ka hoiavad.

Nõuab lisaeelarvet

Vallavanem Vaigu kinnitusel läks kuu ajaga kerkinud väljak vallale maksma 235 000 krooni. Lisaks andis 125 000 krooni kultuuriministeerium. Murukatte maksis kinni EJL. „Jalgpallurid ei öelnud meile, palju see maksma läks,” muigas Vaik. Vald leiab taolise raha aga lisaeelarvet koostades. „Volikogu käis koos ja andis nõusoleku lisaeelarve koostamiseks. Ülelaekumine on olemas, seega saame hakkama,” rääkis vallavanem, kes sai ühena väljaku avajatest ka palli väravasse lüüa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)