Kallemäe kooli filiaal sai liftiga maja

Kallemäe kooli filiaal sai liftiga maja

 

Seni kehvades tingimustes töötanud Kallemäe kooli toimetulekuklassid Kuressaares alustavad tänavust koolisügist päris oma majas Suur-Põllu tänaval. 16 miljonit maksma läinud õppehoones on olemas ka lift, mis oluliselt kergendab puuetega laste koolis toimetulekut.

Riigi Kinnisvara AS-i poolt praktiliselt uuesti ehitatud majas Suur-Põllu tänaval asub tööle Kallemäe kooli Kuressaare filiaal, mis hakkab sel õppeaastal andma haridust 20-le erivajadusega lapsele. 7 kuud kestnud ehitus läks maksma 16 miljonit krooni ja oli Riigi Kinnisvara AS-le esimene riigikooliga seotud töö.

Tõeline pärl

Kallemäe kooli direktori Arvi Liigi sõnul ei uskunud tema, et sellisest majast võib tulla taoline pärl. „Meil on nüüd oma kodu,” ütles 38 aastat koolidirektori ametit pidanud Liik. Taolise maja renoveerimine oli Liigi sõnul suur töö, kuna maja on muinsuskaitse all. „Isegi sein jäeti viltu, nii nagu ta algselt oli,” demonstreeris direktor viltust majaseina, mis tema sõnul on siiski hästi toestatud ja pikali ei kuku. Ehitustööd tegi EBC ehitus.

Liikumine lihtsamaks

Nagu puuetega laste koolile kohane, on ka Suur-Põllu tänava majas nüüdsest lift, millega saab liikuda kahe korruse vahet. 500 000 krooni maksma läinud abivahend on kooli Kuressaare filiaali juhataja Piret Kaminskase kinnitusel vajalik ratastoolilastele, keda on praegu koolis kaks, kuid tulevikus saab neid kindlasti olema rohkem.

Juhataja sõnul on nende majas elu tavalisest koolist paljuski erinev, seetõttu on oma maja saamine üks suur samm edasi. „Siin majas tekib lastel turvalisuse ja oma kooli tunne. Nüüd on vähemalt tulevik teada, enne ei osanud kunagi arvata, mida toob järgmine aasta,” rääkis Kaminskas koolipere igapäevaelust.

Kõik võimalused olemas

Majas, kus haridust hakkavad jagama 12 pedagoogi, on olemas kõik võimalused lastele teadmiste jagamiseks. Koolis on neli klassiruumi, käsitööruum, võimlemiseks kohandatud tuba, suur saal ning söögisaal. Lisaks praegustele õues asuvatele pinkidele ja kiikedele valmib sinna ka võimlemislinnak.

Koolis pakutakse ka sooja toitu, seda küll termostes, mis tuuakse kohale kõrvalasuva Kuressaare päevakeskuse köögist.
Majas, kus eelmise sajandi alguses asus merekool, alustavad lapsed õppetööd täna.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)