Eetikakomisjon tahab linnapeade galeriid (1)

Viimasel Kuressaare linnavolikogu eetikakomisjoni koosolekul tõstatati taas mõte rajada raekotta linnapeade galerii.

Komisjoni aseesimehe Anti Toplaane sõnul on galerii tegemiseks vaja esmalt paika panna, millised linnapead seal esindatud peaksid olema. „Ei saa ju panna nõukogudeaegseid või neid, kes olnud ametis vaid mõne kuu,“ tõi Toplaan välja valikut kitsendavad asjaolud.

Komisjoni esimehe Bruno Pao hinnangul peaks kunagise linnapea Johannes Perensi (1934–1940) mälestuse jäädvustama büsti kujul, ülejäänutest võiksid olla pildid. „Tema oli märter,“ märkis Pao.

Eetikakomisjon leiab, et linnaruumi kujundamisega tuleks tegeleda laiemalt. Toplaan käis välja mõtte, et linna iga sünnipäeva võiks tähistada mõne Kuressaare jaoks olulise isiku mälestusobjektiga – pildi, kuju, kivi, monumendiga vms.

„Ja käsitlema ei peaks ainult kaugemat ajalugu,“ ütles Toplaan ning tõi näiteks kevadel Raul Rebase välja käidud idee teha monument „Saaremaa valsile“, mille kaudu on tuntust kogunud terve Saaremaa.

Linn on juba välja kuulutanud Balthasar von Campenhauseni mälestusmärgi ideekavandi konkursi, arutatud on ka monumendi püstitamist Martin Körberile.
Galeriiteema tuleb eetikakomisjoni koosolekul uuesti arutusele septembri keskel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)