Kuressaare üritab jahisadamaga hakkama saada (3)

AS-i Saarte Liinid loobumine Kuressaare jahisadama rendilevõtmisest tekitab abilinnapea Kalle Koovi sõnul linna rahalisse seisu umbes 200 000 kroonise augu, kuna faarvaatri süvendamistööd tuleb teha linna raha eest. Sadama lisasüvendustööd ja uue kai ehitamine lükkub praeguse seisuga teadmata ajaks edasi.

Nädalavahetusel peetud AS-i Saarte Liinid nõukogu koosolek otsustas märtsikuus võidetud sadamahaldaja konkursiga kaasnevast lepingust loobuda, kuna see oleks toonud jahisadamale suuri investeeringuid, mis oleks ebaõiglane teiste munitsipaalomandis olevate sadamate suhtes.
Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul on info tema jaoks üpris värske ning mingit ametlikku teadet linnavalitsus saanud ei ole.

Siiski ütles Koov, et linn seisab nüüd täiesti uue olukorra ees ning seega tuleb hakata otsima uusi lahendusi. Abilinnapea sõnul tähendab Saarte Liinide loobumine, et 2,9 km pikkuse sadamafaarvaatri süvendustööd tuleb nüüd teha linna raha eest. Rendilepingu õnnestumise puhul oleks sadama arendamiseks raha hangitud struktuurfondidest, AS Saarte Liinid olnuks seejuures kaasfinantseerija ja opereerinud sadama tööd.

Koovi sõnul majandab sadama see osa, mis ei ole seotud faarvaatri, süvendustööde ja uute kaide ehitamisega, ennast ise ära. 2007. aastal on sadamat külastanud 355 jahti, lisaks toovad tulu karavanide parkimiskoht, jahisadama kohviku rentimine.

Abilinnapea ei osanud öelda, millised võivad olla Saarte Liinide loobumise tagamaad, kuid oli asjade säärasest arengust siiski kergelt üllatunud. „Selline olukord on nonsenss. Paneksin riigiisadele südamele, et veetee on samuti infrastruktuuri osa. Praegu on selline olukord, kus omavalitsus on sadama välja ehitanud, kuid riik ei taha toetada sadamasse sissesõidutee ehitamist,” imestas Koov. Tema sõnul võrdub see situatsiooniga, kus linn ehitab bussijaama, kuid riik keeldub maantee ehitamisest. „Kuressaare on olnud üks eeskujulikemaid linnu oma transporditsooni väljaehitamisel,” tõdes Koov.

Lähimate arengutena näeb abilinnapea, et AS Kuressaare Jahisadam lõpetab töö ning linn planeerib oma eelarvesse raha Kuressaare jahisadama tarbeks. Abilinnapea sõnul hakkaks sadam siis toimima nagu iga teine linnale kuuluv kinnisvaraobjekt. Samas ei välista abilinnapea ka uue konkursi väljakuulutamist sadamale operaatori leidmiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)