Soome ribikardinatehas tahab Muhusse kolida

Tallinnas tegutsev aknakatetetehas Päikesedekoori OÜ kombib võimalust tehase kolimiseks Muhu saarele, mis annaks tööd rohkem kui poolesajale muhulasele.

„Plaanime tootmise Muhusse üle tuua järk-järgult, et töötsükkel ei seisma ei jääks,“ ütles Oma Saarele Päikesedekoori OÜ esindaja Peeter Luggenberg. Sõltuvalt sellest, kui kiiresti õnnestub soetada tootmishoone püstitamiseks vajalik krunt, võib tehas Muhumaal tööle hakata juba järgmisel aastal.

Luggenbergi sõnul kolitakse tehas Tallinnast Mustamäe teelt üle väina seoses asjaoluga, et firma juhatuse esimees Raimo Nenonen on sidunud end Muhu saarega. „Peremees ehitas Muhusse suvila ja talle hakkas seal meeldima, ei ole välistatud, et ta kolib Muhusse päriselt elama.“

Muhu vallavanema Tiit Peedu sõnul on vald pakkunud ribikardinatehasele välja maatükki nn Piiri tööstuskülas, kuhu saab uusehitisi rajada. „Tegime kinnistupakkumise, tehasel on tootmispinda vaja vähemalt 2000 m²,“ märkis vallavanem. Kuna lähemas tulevikus on tehasel plaanis tootmist koguni laiendada, vajatakse maad kokku kuni 4000 m².

Luggenbergi sõnul pakub tehas tööd 50–60 töötajale, põhiliselt naistele. Töö seisneb detailide kokkupanemises ning ameti selgeksõppimine võtab aega kuni kolm nädalat.

Tiit Peedu hinnangul tööjõuprobleemi tekkida ei tohiks. „Praegu käib hulk Muhu inimesi tööl ju Muhust väljaspool ja sellega kaasnevad alati mitmed lisakulud. Kui uus tehas suudab pakkuda sama palga, mis inimene mujal saab, tuleb muhulane tagasi ja hakkab siin töötama,“ rääkis Peedu.

Päikesedekoori OÜ asutati Eestis 1993. aastal. Ettevõte kasutab kaubamärki SUNDECOR ning toodang turustatakse põhiliselt Eesti ja Skandinaavia turul. Ettevõtte peamine tegevusvaldkond on aknakatete (alumiiniumist ribakardinate, ruloo- ja püstla-mellkardinate) tootmine, aga ka erinevate tehniliste lahenduste leidmine aknakatete tarvis.

Kogu pakutav toodang valmistatakse praegu ettevõtte Tallinna tehases kliendi soovidele vastavalt vormistatud tellimuste alusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)