Kuressaare kesklinnas suri kaaslaste käte vahel noor naine (17)

Laupäeva varahommikul kella poole kuue paiku suri tänaval Kuressaare kesklinnas 23-aastane naisterahvas. Alles paar tundi varem ööklubis tantsu löönud noort naist ei suutnud päästa ka kohale saabunud kiirabi.

Naise kaaslaste sõnul kurtis too äkki, et tunneb end kehvasti. „Ta istus kõnniteeservale ja oksendas,” rääkis üks kaaslastest. Arvates, et tegu on alkoholist tingitud pööritusega, telliti takso, et naine koju viia. Taksojuht aga keeldus klienti peale võtmast ning sõitis lihtsalt minema.

Veidi aja pärast tekkisid tüdrukul juba krambid ja kahtlustades langetõvehoogu kutsus kaaslane kohale kiirabi. Enne kiirabi saabumist halvenes tüdruku seisund järsult, mistõttu võeti veel kord telefonitsi kiirabiga ühendust, et saada kannatanu abistamiseks juhtnööre.

„Mulle öeldi, et ma toru ära ei paneks ja kästi kontrollida, kas pulss lööb. Ma ei tea, kas ma ei leidnud pulssi või seda selleks hetkeks enam ei olnud,” meenutab kaaslane. Hetke pärast kohale jõudnud kiirabitöötajal jäi üle konstateerida vaid neiu surma.

Häirekeskuse pressiesindaja Maily-Maria Kiviselgi sõnul tuli häirekeskusse kõne kell 5.25. Teatati, et tänaval on krampides naine ja päästetöötaja juhendas helistajat, kuidas haiget abistada. Kell 5.31 tuli kiirabisse uus kõne, kus teatati, et haige ei ole teadvusel, misjärel jäi päästetöötaja helistajaga ühendusse kuni kiirabi kohalejõudmiseni.

„Kiirabi kutse oli c-prioriteet ehk kiire väljakutse, mis tähendab seda, et kiirabiauto saadeti välja nelja minuti jooksul,” selgitas Kiviselg.

Politsei eile veel juhtunu kohta kommentaare anda ei saanud, kuna oodatakse lahangu tulemusi. „Et selgitada välja surma põhjus, on surnukeha saadetud lahangule,” ütles Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Kaido Vahter Oma Saarele, lisades, et väliseid vägivalla tundemärke naisel ei tuvastatud ja politsei tegutseb edasi vastavalt lahangu tulemustele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 251 korda, sh täna 1)