Kuressaare ametikool saab täiendavad elamispinnad

Tänavu on Kuressaare ametikooli suurim projekt tõukefondidest finantseeritav õpilaskodude renoveerimine, mille maksumuseks kujunes ligi 13 miljonit krooni.

Õpilaskodude renoveerimiseks ja ühiselamukohtade juurdeehitamiseks saadi tõukefondidest 8,6 miljonit krooni ja ülejäänud osa rahastas Eesti riik.
“Praegu on käsil 2006. aasta projekti jätk,” ütles Oma Saarele Kuressaare ametikooli haldusjuht Arvo Kereme. “Projekti põhieesmärk on ehitada välja uue õpilaskodu katusekorrus, loomaks juurde 34–35 ühiselamukohta,” selgitas Kereme. “Samuti renoveeriti projekti käigus vana osa keldrikorrus ning soojustati 10 cm võrra ühiselamu välisfassaadi,” lisas ta.

Kuressaare ametikooli õpilaskodude juurdeehituse ja renoveerimise põhitöövõtja on Kuressaare Ehitus. Projekti lõpptähtaeg on 15. november. Kereme sõnul on keldri renoveerimine, jõusaali, sauna ning puhkeruumide ehitamine tööjõupuuduse tõttu veninud, kuid projekti lõpptähtajaks saavad tööd kindlasti valmis. Haldusjuht rääkis, et kool on esitanud toetusetaotlusi ka järgmiseks perioodiks. „Eeltaotluse maksumuseks on ligi 100 miljonit krooni,” ütles Kereme, lisades, et praeguseks on juba teada, et rahastust ei saa Upa võimla.

Arvo Kereme mainis veel, et sel nädalal peaks saabuma mööbel, millega sisustatakse katusekorruse ühiselamutoad. “Seepärast ei lükku kooli algusaeg edasi nagu mullu, pigem võiksime isegi nädal aega varem kooliga pihta hakata,” arvas ametikooli haldusjuht.

“Nüüdsest saavad ka liikumispuudega inimesed meie koolis vabamalt ringi liikuda, projekti käigus ehitati lift, mis oluliselt parandab õppekompleksi kasutamise logistilisi võimalusi,” ütles Kereme.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)