Kallemäe kooli filiaal kolib tuleval nädalal

Kallemäe kooli filiaal kolib tuleval nädalal

 

Kallemäe kooli filiaal Kuressaares Suur-Põllu tänaval sai möödunud nädalal tegevusloa, kolimiseks läheb tuleval neljapäeval, kooli avatseremoonia toimub tarkusepäeval, 1. septembril.

Kooli direktori Arvi Liigi sõnul käivad praegu veel viimistlustööd ning korraldatakse välishaljastust ja -valgustust. „Ehitajad on kõva tööd teinud,“ kiitis Liik EBC Ehitus AS-i töömehi.

Direktori hinnangul asub Suur-Põllu tänava majas, mille renoveerimine läheb orienteeruvalt maksma 15 miljonit krooni, õppima ligikaudu veerandsada toimetulekuraskustega last. „Osa meie õpilastest jääb veel väikelastekodusse,“ rääkis Liik füüsiliste erivajadustega lastest.
„Tulevikus on aga plaan, kas luua Kallemäele vastavad tingimused või leida sobivad ruumid linnas.“

Järgmisel aastal alustab Riigi Kinnisvara AS (RAKS) ka 1940. aastal valminud Kallemäe koolihoone renoveerimist.
„Riigihange projekteerijale on juba välja kuulutatud, tähtaeg on augusti lõpp,“ teavitas RAKS-i kommunikatsioonijuht Madis Idnurm. „Projekt peab valmima maiks, hankekonkursi ehitaja leidmiseks saame korraldada juunis.“

Direktor Liigi sõnul luuakse õpilastele suurepärased tingimused. Lisaks õppeklasside renoveerimisele ehitatakse uus staadion, võimla, aula ja teraapiakorpus eelkõige veeprotseduuride tarbeks. Aula kohale rajatakse ühikakohad 15 poisile. Kolm aastat tagasi said tänapäevase eluaseme tüdrukud, kellele ehitati toad uue sööklaploki teisele korrusele. Kool saab ka oma biopuhasti, millega on võimalik liituda ka ümberkaudsetel asutustel.
Lihtsustatud õppekava alusel asub sügisest Kallemäel õppima 45–46 last. „Praegu arutamegi seda, mismoodi korraldada õppetöö, kui renoveerimine lahti läheb,“ rääkis Arvi Liik.

Tema sõnul on üks võimalik lahendus see, et ehitustöid tehakse kahes etapis, alustades kõigepealt kõrvalobjektidega, ning kui need valmis, saavad õpilased peahoone remondi ajaks sinna kolida. „See oleneb aga ehitajast,“ märkis Liik.

Direktori andmetel läheb hiljemalt 1. oktoobriks 2009 lõppev Kallemäe õppekompleksi täielik renoveerimine maksma ligikaudu 45 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)