Kuressaares Mainori kõrgkooli soovijaid jagub

Et Mainori kõrgkool saaks Kuressaares õppekeskuse avada, peaks sügisel siin tegevust alustama vähemalt 12-liikmeline õpperühm. Üleeilse seisuga oli sõlmitud üheksa lepingut, neist kaheksa tasulisele ja üks tasuta õppekohale.

„Ma ise arvan, et kriitiline piir selleks, et siin Kuressaares õpperühm eeloleval sügisel tegevust alustaks, on tänase seisuga ületatud,“ ütles Mainori kõrgkooli Kuressaare õppekeskuse koordinaator Meeli Lauk.

Tema sõnul peaks kohapealses õpperühmas olema vähemalt 12 õpilast. „Praegu on meil juba sõlmitud üheksa lepingut ja eilse (s.o esmaspäevase – toim) seisuga oli end eeloleval reedel toimuvatele katsetele registreerinud seitse inimest,“ märkis Lauk, avaldades lootust, et septembriks saadakse Kuressaare õpperühma avamiseks vajalik õpilaste arv siiski kokku.

Meeli Lauk ütles veel, et praegu on Mainori kõrgkool Kuressaare õppekeskusele kindlalt eraldanud veel ühe tasuta õppekoha infotehnoloogia instituudis õppimiseks. „Loodame veel ka teist tasuta õppekohta, kuid kõik sõltub kandideerijate kogutud punktide summast,“ lisas ta.

Eeloleval reedel toimuvad Mainori kõrgkooli Kuressaare õppekeskuses vastuvõtukatsed. Nende käigus tuleb kandideerijatel täita 50 küsimusest koosnev test, kirjutada essee ja osaleda kutsesobivusvestluses. Essee kirjutamine pole vajalik neile, kelle gümnaasiumi lõpukirjandit on hinnatud rohkem kui 70 punktiga.

Mainori kõrgkool asutati Tallinnas 1992. aastal. Pealinnale lisaks toimub õppetöö veel kümnes õppekeskuses, mis asuvad Eesti erinevates linnades.
Kuressaare õppekeskus alustas tööd 2002. aasta sügisel.
Kõrgkooli raames tegutseb neli instituuti (ärijuhtimine, rakenduspsühholoogia, infotehnoloogia ja disain), kus on võimalik õppida 15 eriala.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)