Kuressaare saab Balthasar von Campenhauseni mälestusmärgi

Kuressaare linnavalitsus otsustas oma eilsel istungil kuulutada välja Balthasar von Campenhauseni mälestusmärgi ideekavandi avaliku konkursi, mille võidutöö selgub 23. novembriks. Selle tulemina peaks August Kitzbergi ja Lossi tänava nurgal olevale haljasalale kerkima mälestusmärk kunagisele linnaruumi kujundajale.

Abilinnapea Urmas Sepa sõnul ei saa Campenhauseni rolli Kuressaare linna kujunemisel alahinnata, sest just tema eestvõttel hakati tähelepanu pöörama linna läbimõeldud planeerimisele, olulisemate tänavate sillutamisele, nõuti kivimajade, eriti aga tulekindlate katuste ehitamist, majaomanikke kohustati õhtuti majade ees laternaid süütama.

Campenhauseni eestvedamisel avati linnas ka esimene külalistemaja.
Linnavalitsuse avalike suhete nõuniku Priit Pruuli sõnul oodatakse konkursil osalema nii kodu- kui ka välismaiseid tegijaid ning miks mitte ka modernsemaid lahendusi, oli ju Campenhausen uuendusmeelne mees, kelle eestvedamisel tegi Kuressaare linn tõelise arenguhüppe.

Konkursi stipendiumiteks on ette nähtud 100 000 krooni (I stipendium 50 000 krooni, II stipendium 30 000 krooni ja III stipendium 20 000 krooni). Võistlustööde hindamiseks moodustatakse komisjon, mida juhib abilinnapea Urmas Sepp ning kuhu kuuluvad nii linnapea Urve Tiidus, abilinnapea Argo Kirss, Kuressaare linnakunstnik Endla Tuutma kui ka näiteks Saaremaa muuseumi teadustöö asedirektor Olavi Pesti kui ka näitesk linnavolinikust mereajaloolane Bruno Pao.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)