Panga pangal saab sukelduda

Panga pangal saab sukelduda

 

Eeloleval pühapäeval avatakse Panga pangal sukeldumiskeskus, mis kevadel võib muutuda rahvusvaheliseks keskuseks, ütles Oma Saarele Helena Ivanova OÜ-st Sukeldumiskeskus, kuid proovisukeldumised algavad juba homme. Keskus rajatakse koostöös MTÜ-ga Panga Areng.

Helena Ivanova rääkis, et on koos teiste sukeldujatega käinud kaks aastat Saaremaa meresügavusi kaemas ning võib öelda, et Panga pangal on nähtavus väga hea, üks paremaid Eestis – 10–20 meetrit.

„Vee all on 70-meetrised astangud ja pangad, kanjonid,“ kinnitas ta, lisades, et tõelise elamuse saamiseks ei pea sugugi Egiptusesse või Kreekasse reisi planeerima, vaid märkimisväärne loodusilu on olemas vaat et oma ukse all.

OÜ Sukeldumiskeskus pakub lisaks sukeldumisele instruktori saatel (võimalik on ka ratastel sukeldumismajast laenutada kogu vee alla minemiseks vajalik varustus, seda iga päev kell 10–17) võimalust vaadata Saaremaa loodusimet Panga panka ka merelt. Selleks on plaanis hakata korraldama paadisõite.

Helena Ivanova sõnul peaks sukeldumiskeskus soodsate ilmade puhul Panga pangale jääma 1. oktoobrini ning kui rahval huvi on, siis jätkatakse järgmise aasta maikuust ning siis on juba lootust registreerida keskus rahvusvaheliseks.

„See tähendab seda, et internetis pannakse Panga panga keskus vastavasse andmebaasi ning kõik sukeldujad üle maailma saavad teavet siinsete võimaluste kohta,“ rääkis Ivanova. Praegu on teada, et Panga pank on meelispaigaks saanud läti sukeldujatele. MTÜ Panga
Areng juhatuse esimees Alver Sagur lisas, et sukeldumiskeskuse loomine Panga pangale on tema ammuse unistuse täitumine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)