Linnaparki lõhuti 45 000 krooni eest (9)

Linnaparki lõhuti 45 000 krooni eest

 

Nädalavahetusel toimus Kuressaare linnapargis taaskord massiline lõhkumine. Kannatada sai pargi piirdeaed, laste mänguväljak ja kuursaal.
Seekord langesid pättide ohvriks Lossikonna pubi lähedane pargi piirdeaed, kus lükati pikali neli aiaposti ja nendevahelised lipid.

 Lisaks oli jõudu proovitud ka pargis asuva laste mänguväljaku kallal. Seal olid kurikaeltele ette jäänud pinkide dolomiidist kaunistused. Linna heakorra järelevalvespetsialisti Lembit Rätsepa sõnul jäi mänguväljak vandaalidele ette esmakordselt. Ta lisas, et kõigi objektide kallal toimepandud tegude kogukahju on 45 000 krooni.

Lisaks eelnimetatule sai kannatada ka kuursaal, milleni jõudis juba augusti algusest Kuressaares segamatult tegutsev seinasodija. Sümbolit TO kasutav „kunstnik” kirjutas kuursaali tagaseinale kuldse värviga read räppartisti 50 Cent laulust „Officer Down”.

Tema sõnum inimestele on: „Click Clack. Pow! Officer down.”, mis maakeeli lahti seletatult sisaldab teadet, et keegi politseinik on maha kõmmutatud.
Kuursaali perenaise Tiiu Tammoja sõnul on pargis viimasel ajal olnud suhteliselt vaikne, kuid eelmise nädala suurüritused Tivoli ja A le Coqi kontsert, tõid parki jällegi joomise ja laamendamise.

„Park oli sõna otseses mõttes purjus lapsi täis,” oli Tammoja nördinud. „Kedagi ei huvita, mis siin toimub. Juuakse valimatult. Istutakse muru peal, viinapudel ja karastusjook kõrval. Sodi jäetakse endast muidugi maha,” ütles Tammoja.

Eile õhtuks ei olnud ühtegi pahategijat veel tabatud. Linnavalitsus ja politsei paluvad kõigil, kes midagi nägid, helistada telefoninumbritel 110, 4549710 või 5276165.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)