Linn vahetab uue staadioni jaoks maad

Eile teatati Kuressaare linnavalitsusest, et on astutud esimesed konkreetsed sammud uue linnastaadioni rajamiseks Kuressaare Gümnaasiumi taha. Nimelt sai linnvalitsus Kanadas elavalt perekond Kingissepalt nõusoleku planeeritava staadioni alla jääva 12 457 m² maa vahetamiseks võrdväärse maa vastu.

Linnapea Urve Tiidus märkis, et linn on nõusoleku saamise üle väga rõõmus. Maaomanikele (krundil on viis kaasomanikku, kes kõik elavad Kanada eri paigus) tehti kõigepealt ettepanek, et linn kas ostab maa välja või vahetab võrdväärse vastu.

Kuna Kingissepad on suured Saaremaa patrioodid, kes on abistanud nii Kuressaare linna erinevates ettevõtmistes kui ka andnud stipendiume gümnastistidele, olid nad nõus linna jaoks soodsama variandiga.

Abilinnapea Kalle Koov ütles, et volikogu on linnastaadioni uue asukoha valikut arutanud nii mai- kui juunikuu istungil ning siiski otsustati lõpuks eraomanduses oleva maa kasuks.

„Nüüd ootab ees detailplaneeringu koostamine,“ lisas Koov, kelle sõnul võiks planeering hõlmata kogu ümbruskonna ala, et saaks planeerida nii juurdepääsud staadionile, rajatised kui ka tänavatevõrgu jne.

Linnavalitsus on esitanud kultuuriministeeriumile taotluse saada staadioni renoveerimiseks 20 miljonit krooni. Kingisseppade perekonna esindaja Eha Sepp ütles, et kõnealusel maatükil olid kunagi perekonna heina- ja karjamaad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)