Tivoli Tuur jõuab Saaremaale (5)

Homsest pärastlõunast ootab Kuressaares staadioni ja linnuse vahelisel alal lustimishimulisi liikuv lõbustuspark Tivoli Tuur. Korraldajate sõnul on tehtud kõik selleks, et külastajad saaksid atraktsioone turvaliselt nautida.

Seoses kevadel Rakveres toimunud õnnetusega, on Tivoli Tuuri peakorraldaja Lauri Viikna sõnul veelgi tugevdatud atraktsioonide tehnilist kontrolli.

“Edaspidiste õnnetuste vältimiseks ja ennetamiseks oleme tellinud kohale tehnikat üle vaatama Elektrikontrollikeskuse OÜ, kes tegi ka vajalikud elektrimõõtmised, ja Euroopa Liidu tehnokontrollifirma Salwens, kes on kõige pädevam karussellide ekspert Euroopas,“ selgitas Viikna.

Peakorraldaja andmetel on Tivoli Tuuri 12-aastase ajaloo vältel toimunud üritused rohkem kui kuuesajal päeval linnades üle Eesti, külastajaid on olnud miljoneid. „Kui arvesse võtta praktiliselt ainukest õnnetust Tivoli Tuuri ajaloos, siis statistiliselt on Tivolis ohutum kui tänaval liikuda,“ märkis Viikna, lisades, et siiski ei ole keegi hädade eest kaitstud. Oluline on, et õnnetuste vältimiseks tehakse kõik mis võimalik ja et meeskond on tasemel.

Samas rõhutas Lauri Viikna, et külastajad saavad ka omalt poolt mõndagi ära teha. „Kõigepealt tuleb õiglaselt hinnata oma võimeid, jälgida silte, karussellioperaatorite juhiseid ning märguandeid,“ andis Viikna juhiseid. „Lastel, kes tahavad batuudil hüpata või kusagilt alla lasta, peavad kindlasti seljas olema pikad riided. Kõikvõimalike probleemide korral tuleb kohe pöörduda turvameeste poole, kes juba teavad, mida edasi teha.“

Lisaks atraktsioonidele tulevad kohale mitmed esinejad: Mikk Saar oma bändiga, vene staar Olga ja uus tüdrukutebänd 2U. Igal õhtul toimub Starter Dance Night koos paljude auhindadega. Tivoli Tuur lõpetab Kuressaares pühapäeva südaööl traditsioonilise suure ilutulestikuga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 374 korda, sh täna 1)