Leisis tehakse karjapasunaid

Leisis tehakse karjapasunaid

 

Esmaspäeval algas Leisis rahvapillide meisterdamise laager, kuhu on tänavu tulnud osalejaid Eestimaa mitmest paigast.

Kuigi laagri põhirõhk on rahvapillide valmistamisel – tänavu tehakse karjapasunaid –, on laagrikavas ka kedervarrega ket-ramine ehk pesemata villast lõnga valmistamine, kõladega kudumine ja puunikerdamine. Tegevust jätkub Leisis nädal aega toimuvas laagris lastelegi.
“Eelmisel aastal tegime roikapilli, üle-eelmisel valmistasime trummi,” ütles laagri peakorraldaja, Leisi keskkooli õpetaja ja ühtlasi Leisi valla rahvakultuuri seltsi juhatuse liige Tiina Oks. “Sellel aastal otsustasime, et teeme laagrilistega Mart Aardami ja Toivo Luhatsi juhendusel karjapasuna,” lisas ta.

“Osavõtjad on enamjaolt saarlased, kuid meil on muusikaõpetajaid ka Kolga-Jaanist, Vana-Vigalast, Märjamaalt, Tallinnast, Padiselt,” rääkis VäRKSi juhatuse liige Lilian Väster.

Meil on hea meel, et üritus on saanud nii populaarseks ja pilli valmistamise oskuste edasiandmine on üle Eesti levima hakanud, kinnitasid korraldajad.” Praegu on laagris 35 osalejat, nendest 15 valmistavad tänavu karjapasuna,” mainis Tiina Oks.

Laagri korraldamisele on kaasa aidanud kohaliku omaalgatuse programm, Eesti Kultuurkapital ja selle Saaremaa ekspertgrupp, Rahvakultuurikeskus, Leisi vald ja keskkool.

Pillide valmistamise laager toimus esimest korda aastal 2000, mil osavõtjad tegid kõrre- ja roopilli.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)