Valjala kool saab jõusaali

Valjala kool saab jõusaali

 

Valjala põhikoolis on käimas põhjalikud remonditööd. Muuhulgas ehitatakse kooli spordisaali kõrvale väikene jõusaal.

Valjala vallavanema Kaido Kaasiku sõnul alustati remondiga juba möödunud aastal. Siis tegi Kuressaare Ehituse AS korda kogu kooli ventilatsioonisüsteemi. Maja sai nõuetele vastavad tuletõrjetrepid ja uksed. Trepid telliti Valjala sepikojast.

“Sel aastal võeti ette klassiruumid, garderoob ning koridorid,” rääkis vallavanem. Töid teostab hankekonkursi võitnud Valjala Ehituse OÜ.
Sügisel kooli tulevaid õpilasi üllatab endisesse inventariruumi rajatav jõusaal, mis on mõeldud kasutamiseks ka kooliväliselt. „Huvi on suur,“ märkis Kaasik ning lisas, et selline koht on vajalik noorte vaba aja sisustamiseks. Samuti on oluline tervislik aspekt.

Kokku kulub vallavanema sõnul remonditöödeks alla kuue miljoni krooni, millest Euroopa regionaalarengu fondist tulev kohaliku omavalitsuse investeeringutoetus (KOIT) moodustab umbes 2,3 miljonit. „Riik andis ühe miljoni, omavalitsuse poolt on 2 miljonit,“ tõi Kaasik välja kaasfinantseerijad.
Vallavanema hinnangul ollakse remondiga enam-vähem graafikus. „Septembriks tahame ikka valmis saada,“ ütles ta. Uuenduskuuri jäävad ootama veel mõned abiruumid ja õpetajate tuba, mille remondini seekord ei jõuta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)