Skulptor tahab metsanotsut tuua Kuressaare linna (1)

Skulptor tahab metsanotsut tuua Kuressaare linna

 

Skulptor Külli Tammik, kellel on Saaremaal suvekodu, tegi sel suvel Kuressaare linnale ettepaneku panna ringtee haljasalale pronksist metssea kuju. Et asi oleks silmaga näha, jõudis linnavalitsusse ka metssea makett.

Kuressaare linnapea Urve Tiiduse sõnul ei osanud linnavalitsus kuidagi metssiga linnaga seostada ning tegi ettepaneku Kaarma vallale, et ehk sobiks kuju Upa jalgrattatee äärde põõsast piiluma või kuhugi mujale. Et Kaarma vallavanem Ülo Vevers parajasti puhkab, pole linn vallalt veel vastust saanud.

Skulptor Külli Tammik, kellel on Saaremaal suvekodu, tegi sel suvel Kuressaare linnale ettepaneku panna ringtee haljasalale pronksist metssea kuju. Et asi oleks silmaga näha, jõudis linnavalitsusse ka metssea makett.

Kuressaare linnapea Urve Tiiduse sõnul ei osanud linnavalitsus kuidagi metssiga linnaga seostada ning tegi ettepaneku Kaarma vallale, et ehk sobiks kuju Upa jalgrattatee äärde põõsast piiluma või kuhugi mujale.

Et Kaarma vallavanem Ülo Vevers parajasti puhkab, pole linn vallalt veel vastust saanud. Skulptor Külli Tammiku sõnul on metssiga Saaremaa sümbol. Vaatamata sellele, et ta hävitab siin kartuleid, võiks selle toreda looma jäädvustada. Mõte teha Kuressaare linna loomaskulptuur tuli tal koos
Saaremaa kunstniku Külliki Järvilaga. „See mõte tekkis kusagil aasta tagasi,” rääkis Järvila, lisades, et kui nüüd minna algaegadesse, siis on metssiga nagu võimu sümbol, sest kunagi muinasajal olid Saaremaa meestel kilbid, millel oli metssea kujutis. Loom oli püha ja teda kardeti.
Ta on müütiline tegelane ja sobib Saaremaale ja ta on saarlastele kogu aeg probleemiks olnud. Järvila arvates sobiks Saaremaa sümbol just
Kuressaarde, kus on rohkem inimesi ja skulptuur oleks paremini eksponeeritud ja tähtsustatud.

„Saaremaa sümbol Suur Tõll asub ju samuti
Kuressaares,” märkis Järvila, lisades, et praegu ei ole Kuressaares ühtegi loomaskulptuuri. Võrdlusena toob ta näiteks Rakvere linnas oleva tarva skulptuuri. Järvila sõnul oskab kõige paremini metssea ja saarlaste seosest rääkida Aleksander Heintalu ehk Vigala Sass, kuid teda ei õnnestunud toimetusel eile kätte saada.

Metssea kuju maksumust praegu keegi veel ei tea – see sõltub tõenäoliselt pronkskuju suurusest, kuid Tiiduse hinnangul odav lõbu see just ei tuleks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 68 korda, sh täna 1)