Kammermuusika teeb hingele head (1)

Kammermuusika teeb hingele head

 

On üsna huvitav jälgida meie maakonna suveürituste publikut. Kuigi igal nädalavahetusel toimub mõnes vallas või linnas vähemalt paar üritust, jagub publikut ikkagi piisavalt nii pisemale külapeole kui ka traditsioonilistele mandripubliku magnetitele nagu Õlletoober või merepäevad.

Täna algavad taas kammermuusika päevad. Juba kolmeteistkümnendat korda. Rõõm on näha linna kogunenud süvamuusikahuvilisi. Sest teeb ju uhkeks, kui lisaks lihtsamakoelistele rahvapidudele oskab Kuressaare pakkuda midagi ka nendele, keda tõmbab tõsisem muusika.

Kui tõsine see muusika siis ikkagi on? Tegelikult on tegu ju väga maitseka ja mõnusas õhkkonnas nauditava elamusega. Mäletan ühte kontserdielamust ülemöödunud aastast, kui lossis küünlavalgel viis meest a capella laulsid, tegid seda võõras keeles, millest ma sõnagi ei taibanud, ent nii säravalt ja emotsionaalselt, et publik pidevalt naeris.

Meil on viimase aastaga Kuressaares hoolsasti kasvatatud džässipublikut. Ma usun, et siin oleks võimalus ka sellel seltskonnal midagi hingele saada. Sest kammermuusika ei tähenda ammu enam antiikset ajaloomuusikat, mis kedagi ei köida. Kammermuusika juurde kuulub hoopis mingi salapärane õhustik – pisem seltskond publikut ja haarav muusika. Muidugi kuulub sinna juurde ka vastav ruum, mida meie linna kultuuriasutused kindlasti sobivalt pakuvad.

Nii et tulge kuulama, mida paremat võikski teha vihmasel või lihtsalt jahedal suveõhtul, kui istuda hubases kambris ja kuulata meelelist muusikat, mis kutsub endaga rändama. Kaugele…

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)