Kaarma vald lükkas alkoholimüügi piirangute arutelu edasi (2)

Kuressaare politseijaoskond soovitab Kaarma vallavolikogul kujundada koostöös Kuressaare linnaga ühtsed alkoholimüügi piirangud.

Praegu kehtivad Kuressaare linnas ja Kaarma vallas alkoholi jaemüügil erinevad piirangud, mistõttu siirduvad alkoholi ostjad peale kella 22 linna piirile Roonimäe või Tõlli tanklasse, kus saab kuni kella 24-ni osta
kangemat kui 6 mahuprotsendilist alkoholi. Kaarma vallas on võimalik osta alla 6 mahuprotsendiga alkoholi 24 tundi ööpäevas kolmest ettevõttest – Tõlli tanklat ja Saare Kütuse tanklast Roonimäel ning OÜ GoodKaarma galeriist.

Juunis politsei ettepanekul alkoholimüügi piirangute kehtestamist arutanud Kuressaare linnavolikogu pidas õigemaks lükata otsustamine edasi sügisesse, et saada eelnevalt infot Kaarma valla plaanidest.
Istungil avaldati arvamust, et müügi piiramine linnas ei anna tulemust, kui väljaspool linna piiri (st Kaarma vallas) on küllalt kohti, kust alkoholi osta saab ja seda ööpäevaringselt.

Kaarma vald teatas möödunud nädalal vastuseks Kuressaare politseijaoskonna ettepanekule, et peab teema arutamiseks omakorda vajalikuks ära oodata Kuressaare linna seisukoha alkoholi müügipiirangute osas.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik märkis Kaarma vallale saadetud ettepanekus politseijaoskonna statistikale viidates, et üha enam õigusrikkumisi pannakse toime alkoholijoobes. 2007. aasta esimesel poolaastal kohtu alla antud isikutest oli 41% kuriteo toime panemisel ajal alkoholijoobes.

Kaarma vallavanem Ülo Vevers sõnas kirjalikus vastuses Kuressaare politseijaoskonna ettepanekule järgnevat: „Palume täpsemat infot, kui palju kuritegusid on sooritatud Kaar-ma vallas asuvast Roonimäe tanklast ajavahemikus 22.00–24.00 ostetud alkoholi mõjul.“

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)