Sulev külastas merepäevi vapilaevana viimast korda (1)

Sulev külastas merepäevi vapilaevana viimast korda

 

Kuressaare linna vapilaev, miinijahtja Sulev järgmistele merepäevadele enam ei tule, kuna laev on vananenud ja Eesti merelaevastik on uuendamisel.

 Küll aga loodab laeva komandör leitnant Janek Naur, et Kuressaare vapile leitakse samavääriline alus, kui seda oli Sulev.

Sulev, kes sai kiilu alla juba 50 aastat tagasi, on komandöri sõnul täiesti võimeline operatsioonides osalema, kuid aeg läheb edasi ja tulevad uued alused.

Oma merepäevade avakõnes ütles komandör Naur, et selleaastased merepäevad on siiski Sulevile vapilaevana viimased. 2001. aastal Kuressaare vapi vöörile saanud Sulevile loodetakse leida siiski vääriline asendaja. Komandör Janek Nauri soov on, et järgmistel merepäevadel osaleks nii uus vapilaev kui ka Sulev, et siis pidulikult Kuressaare vapimärk uuele laevale üle anda.

„Plaanis on anda vapikandmise õigus üle järgmisele laevale, et traditsiooni
– Sulevi osalemine merepäevadel – jätkata.”

Kord aastas Roomassaare sadamat külastav Sulev osales merepäevade vahele jäänud ajal esimese Baltimaade miinijahtijana Nato miinitõrjeeskaadri (SNMCMG1) koosseisus. Komandöri sõnul sõideti läbi pea kõik suuremad Läänemere sadamad ning omandati palju kasulikke kogemusi.

Komandör Naur kinnitas, et Kuressaaret tutvustati käidud sadamates korralikult. „Palju käidi küsimas ja uurimas, et mis vapp teil vööril on,” rääkis Naur.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)